Vakcinacija: Jokių šalutinio poveikio reakcijų Panevėžio medicinos darbuotojams nepastebėta

Sekmadienį penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose prasidėjo medicinos darbuotojų skiepijimas. Pirmieji skiepijami COVID-19 pacientų gydymą organizuojančių ligoninių labai didelės rizikos  pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojai, kuriems kasdien tenka akis į akį susidurti su klastingu virusu. Kad susiformuotų imunitetas koronavirusui, po 21 dienos nuo pirmo skiepo procedūrą reikia pakartoti.

panevėžio respublikinė ligoninė informavo, kad skiepijimo nuo COVID – 19 ligos procesas vyko taip, kaip ir buvo  planuota – nuo sekmadienio ryto pradėti skiepyti Respublikinės Panevėžio ligoninės darbuotojai. 14.30 val. Panevėžio ligoninėje buvo baigtas darbuotojų skiepijimas, kurio metu buvo paskiepyti 850 darbuotojų. Jokių šalutinio poveikio reakcijų šiems darbuotojams nebuvo pastebėta.

Panevėžio respublikinės ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Tačiau sekmadienį socialiniuose tinkluose pasklido melaginga naujiena, kad COVID-19 vakcina paskiepytų medikų ir slaugytojų sveikata tik blogėja, jie viduriuoja, o Panevėžio ligoninės direktoriui prasidėjo traukuliai.

„…Na labai mėgstu Kalėdinį humorą ir sekmadienines MELAGIENAS. Siunčiu antivaxeriams šiltų Kalėdinių linkėjimų…“, – savo socialinio tinklo paskyroje pateikė komentarą Panevėžio respublikinės ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Pirmadienį, 7 val. 10 min., į Tarptautinį Vilniaus oro uostą buvo pristatyta antroji farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos siunta. Lietuvą pasiekė 10725 vakcinos dozių.

Planuojama, kad pilna Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse dirbančių darbuotojų vakcinacija bus baigta dar šiais metais, nes sekanti skiepų partija Respublikinę Panevėžio ligoninę turėtų pasiekti apie gruodžio 28 – 29 d. d.

Pasak specialistų, 70 proc. paskiepytų šalies gyventojų užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso. Sudarytos sutartys su šešiais vakcinų gamintojais, iš jų numatyta įsigyti daugiau nei 7 mln. vakcinos dozių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: