Valdančioji dauguma pasirašė „Koalicijos Panevėžiui” deklaraciją

Šiandien, balandžio 10 d., Panevėžio miesto tarybos valdančioji dauguma pasirašė koalicijos Panevėžiui deklaraciją. Portalo AINA.LT skaitytojams pateikiame deklaraciją ir „Koalicijos Panevėžiui“ bendro veikimo programos principus.

KOALICIJOS PANEVĖŽIUI DEKLARACIJA
2015 m. balandžio 10 d.
Panevėžys

Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka 2015 m. kovo 1 d. vykusiuose savivaldybių rinkimuose į Panevėžio miesto savivaldybės 2015- 2019 metų kadencijos Tarybą išrinkti Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“, Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriaus, Lietuvos darbo partijos Panevėžio miesto skyriaus, Visuomeninio rinkimų komiteto „Mums svarbu“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriaus nariai, deklaruodami savo pareigą nesavanaudiškai tarnauti miesto bendruomenei ir siekdami Panevėžio miesto politinio, ekonominio, socialinio ir moralinio atsinaujinimo, susitaria dėl Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos valdančiosios daugumos „Koalicija Panevėžiui“ sudarymo bendrai veiklai.

„Koalicija Panevėžiui“ veikia Panevėžio miesto Taryboje ir vadovaujasi šiais principais:

• veiksmingo, kūrybiško ir sąžiningo Panevėžio žmonių ir bendruomenių atstovavimo;
• miesto piliečių, juos atstovaujančių organizacijų bei institucijų dalyvavimo sprendimų priėmime;
• lygiateisės visų susitariančių šalių partnerystės;
• proporcingo dalyvavimo Panevėžio miesto Savivaldybės darbe pagal atstovavimą Taryboje;
• pagarbos partnerių vertybėms ir programinėms nuostatoms;
• atvirumo dalijantis informacija apie Panevėžio miesto reikalus;
• skaidrumo organizuojant ir vykdant finansinę, ūkinę ar ekonominę išraišką turinčias veiklas.

Koalicija yra atvira bendradarbiavimui su kitais išrinktais miesto Tarybos nariais, siekiančiais pozityvių permainų mieste.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ vardu: Rytis Mykolas Račkauskas

Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriaus vardu: Danutė Stanevičienė

Lietuvos darbo partijos Panevėžio miesto skyriaus vardu: Alfonas Petrauskas

Visuomeninio rinkimų komiteto „Mums svarbu“ vardu: Kęstutis Lukoševičius

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio miesto skyriaus vardu: Juozas Bečelis

„Koalicijos Panevėžiui“ bendro veikimo Programos principai

1. Savivalda. Panevėžio miesto žmonės turi jaustis savo miesto šeimininkais, dalyvaujančiais siūlant problemų sprendimo būdus ir priimant sprendimus. Savivaldos institucijos turi būti veiksnios.

2. Jaunimas, senjorai ir bendruomenės. Kiekvienam miestiečiui turi būti užtikrintos galimybės tenkinti pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius. Bendruomenės turi telkti žmones ir gerinti jų interesų atstovavimą, o ne būti papildomu politinių ambicijų tenkinimo įrankiu.

3. Ekonomika, verslas ir darbas. Sukursime partneriškus santykius tarp savivaldos ir verslo. Formalus požiūris į investicijas ir darbo vietų kūrimą turi būti pakeistas kūrybingu, kokybišku ir lygiateisiu verslo interesų atstovavimu priimant sprendimus.

4. Miesto ūkis, ekologija ir gyvenamoji aplinka. Turime išspręsti įsisenėjusias miesto infrastruktūros problemas: gyvenamųjų kvartalų apšvietimas, apleisti nenaudojami pastatai, kiemų įvažos, saugumą užtikrinančios techninės priemonės. Investicijomis į miesto viešąsias erdves ir dėmesiu miesto kultūriniam paveldui turi būti pagerintas miesto įvaizdis; gyvenamoji aplinka turi tapti draugiška ir patogi.

5. Sveikata ir socialinė parama. Miestiečių sveikatai užtikrinti būtinas sveikos gyvensenos principų populiarinimas. Šiam tikslui turi būti pasitelktos švietimo įstaigos, bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos. Socialinė parama turi būti užtikrinama ten, kur jos labiausiai reikia; socialinės paramos įveiklinimui taip pat turi būti pasitelkiami socialiniai partneriai.

6. Švietimas ir mokslas. Visokeriopai stiprinsime mieste veikiančias aukštojo ir profesinio rengimo mokyklas bei mokslo centrus. Tuštėjančių bendrojo lavinimo mokyklų likimas turi būti sprendžiamas atsižvelgiant į mokyklų bendruomenių ir artimiausioje aplinkoje gyvenančių žmonių poreikius, įtraukiant juos į sprendimų priėmimą. Labai svarbu tinkamai atnaujinti ikimokyklinių įstaigų pastatus.

7. Kultūra, menas ir sportas. Miestui būtina efektyvi ir kūrybiška kultūros politika. Jai realizuoti turi būti pasitelktos kūrybinės bendruomenės, kolektyvai ir pavienės miesto kultūrą kuriančios asmenybės. Būtinas viešojo naudojimo kultūros ir sporto infrastruktūros mieste atnaujinimas, pagerintos sąlygos vaikų bei jaunimo talentams atsiskleisti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: