Valgiusieji ryžių ir krabų skonio lazdelių salotas užsikrėtė salmonelioze (papildyta)

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) informuoja, kad dėl ūmios žarnyno infekcijos 2015 m. birželio 8-16 d. medicinos pagalbos prireikė 44 asmenims, iš jų 29 ligoniai buvo hospitalizuoti.

Epidemiologinio tyrimo metu išsiaiškinta, kad susirgusieji galėjo užsikrėsti namuose valgydami ryžių ir krabų skonio lazdelių salotas su majonezu, kurias pirko prekybos centre Maxima LT, UAB (Klaipėdos g. 92, Panevėžys).

Centro duomenimis, pacientams bakteriologiniais tyrimais patvirtinta salmoneliozės diagnozė. 2015 m. birželio 10 d. maisto likučių mėginiai buvo pristatyti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją. Atlikus laboratorinius tyrimus buvo išskirtas sukėlėjas Salmonella spp.

Centro specialistai primena, kad salmoneliozė yra ūmi infekcinė liga, kurią sukelia salmonelėmis vadinamos bakterijos. Ši liga pasireiškia pykinimu, vėmimu, viduriavimu, karščiavimu, pilvo ir galvos skausmais.

Dažniausiai minėti ligos simptomai pasireiškia po 12-72 val. nuo užsikrėtimo. Ligos inkubacinis periodas priklauso nuo salmonelių kiekio, esančio maisto produkte.

Šis susirgimas paprastai trunka 4-7 dienas ir daugelis pasveiksta be specifinio gydymo, tačiau kai kuriems ligoniams bakterijos iš žarnyno gali patekti į kraują. Infekcija tokiu atveju gali komplikuotis bet kurio organo pažeidimu.

Komentuoja Žydrūnas Valkeris, UAB „MAXIMA LT“ generalinis direktorius:

Bendrovės vadovybės ir viso kolektyvo vardu reiškiu nuoširdų apgailestavimą, kad mums nepavyko užkirsti kelio ligos protrūkiui. Atsiprašau visų nukentėjusiųjų bei jų artimųjų, taip pat visų mūsų pirkėjų ir Lietuvos visuomenės. Panevėžyje kilęs protrūkis mums yra pamoka ir priminimas, kad dėmesio gamybos procesams ir gaminių saugai negali būti per daug. Tiek aš, įmonės vadovas, tiek visas bendrovės kolektyvas, dedame ir dėsime visas pastangas, kad nelaimės aplinkybės būtų išsamiai ištirtos, atlyginta padaryta žala ir tokie ar panašūs įvykiai nebepasikartotų.

Nuolat palaikome ryšį su nukentėjusiaisiais ir jų šeimų nariais. Įsipareigojome kompensuoti visas ligonių gydymo išlaidas bei suteikti kitą reikalingą pagalbą ir šį pažadą vykdome.

Siekdami išsiaiškinti nelaimės priežastis ir užkirsti kelią tokioms nelaimėms ateityje, minėtame padalinyje vidinį tyrimą atlikome ir savo iniciatyva. Tiek padalinio vadovas, tiek pati bendrovė dėl šio įvykio prisiima visą atsakomybę.

Prevencinius patikrinimus atlikome visuose bendrovės maisto gamybos padaliniuose. Išankstiniais duomenimis, jokių pažeidimų ar trūkumų kituose padaliniuose nustatyta nebuvo. Vis dėlto, mes nedelsdami ėmėmės visų prevencijos priemonių bendrovėje: sugriežtinome maisto saugos ir higienos reikalavimus, papildomai patikrinome maisto gamybos padaliniuose dirbančių darbuotojų higieną, pakartotinai priminėme jiems higienos normas bei maisto produktų laikymo ir ruošimo taisykles.

Ligos protrūkis Panevėžyje mums yra nepaprastai skaudi pamoka. Vis tik patikinu, kad iš šios pamokos mokomės ir skirsime kuo didžiausią dėmesį mūsų gaminių saugumui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: