Valstybei – 100, o kalbai – tūkstančai metų

Lietuvių kalbos dienos minimos tarp Kovo 11 – osios ir Vasario 16 – osios švenčių. Lietuvių kalbos dienų siekis – skatinti domėjimąsi ir pasitikėjimą lietuvių kalba, stiprinti jos mokymosi motyvaciją ir prestižą. Jų metu buvo surengta apie 3000 renginių visoje Lietuvoje. Į jų grandinę įsipynė ir Panevėžio „Žemynos” lietuvių kalbos mokytojų organizuojami renginiai. Mokykloje vyko tradicinis raštingiausio mokinio konkuras „Gimtąją kalbą gerbiu – rašau be klaidų“, kurio metu geriausi mokinai rašė diktantą. Patikrinus darbus, paaiškėjo raštingiausi mokinai savo klasių grupėse.

Kitas daug dalyvių sulaukęs renginys – konkursas „Šimtas gerų žodžių Lietuvai“, kuri organizavo mokytoja Aušra Vaitkienė. Vaikai piešė atvirukus su užrašais apie kalbos reikšmę Lietuvai ir žmogui. Buvo surengta atvirukų paroda, o balsavimo metu išrinkti 5 meniškiausi ir prsmingausi darbai. Taip pat šios mokytojos vadovaujami mokiniai prisijungė prie ilgiausio laiško Lietuvai, kuris bus saugomas ateities kartoms Panevėžio centre, rašymo.

Dailyraščio konkurse „Dailus raštas akį glosto“, organizuotame mokytojos Dalios Liorančienės, mokiniai, stende apžiūrėję rašto pavyzdžius, balsuodami išrinko taisyklingiausiai ir dailausiai rašančius mokinius.

Dar vienas tradicinis renginys kalbos dienų metu – kalbinė viktorina, surengta mokytojos Linos Žukauskienės. Šais metai ji vadinosi „Valstybei – 100, o kalbai – tūkstančai metų“ ir buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Ašruntokų komandos varžesi atsakinėdamas į klausimus apie mūsų tautos kalbą ir istoriją, spėliodamos dainų tekstų autorius – poetus, dainų atlikimo tarmę, pažindami rašytojų portretus, piešdami lietuvių kalbos tarmių medį. Tačiau įdomiausia dalyviams buvo atlikti namų darbus: juos ruošiant teko pasėdėti prie laužo snieguotame miške arba apsilankyti rūsyje, nes dviejų klasių komandos nusprendė nufilmuoti incenizacijas Lietuvos istorijos tema – buvo prisiminti knygnešiai ir pokario laikotarpis. Pasiruošimas, filmavimas ir konkurentų vaizdelių žiūrėjimas sukėlė daug gerų emocijų. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog geriausia pasirodė 8a komanda: Ignas, Martynas, Evaldas, Jonas ir Erikas.

Lietuvių kalba ir istorija yra ne tik sudėtingi, bet ir įdomūs dalykai – tuo dar kartą įsitikino mokiniai, dalyvavę lietuvių kalbos dienų renginiuose „Žemynos“ progimnazijoje.

 

 

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Žukauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: