Valstybės dieną džiaugtasi laisve, Lietuva, linkėta vienybės ir sutarimo…

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena mums primena praeities didingumą, ilgą ir sudėtingą valstybės kūrimo darbą, moko vienybės, pasididžiavimo savo šalimi, jos istorija, kultūra, žmonėmis.  Valstybės dieną ignaliniečiai šventė miesto vasaros estradoje. Linksmai, širdingai ir iškilmingai. Kartu giedojo „Tautišką giemę”, klausėsi svečių linkėjimų ir muzikos atlikėjų. Laukiant nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio buvo parengtas projekto „Prisėskime įkvėpti laisvės“ renginių ciklas, bet dėl karantino jie galėjo įvykti  tik Valstybės dienos proga.  Jau nuo liepos 3 dienos įvairiose rajono vietose organizuoti susitikimai su Kovo 11-osios akto signatarais, Lietuvos bardų autoriniai koncertai, iškilmingai atidengti laisvės suoleliai. 

Valstybės dienos šventė vasaros estradoje pradėta puikiu Ignalinos solistų pasirodymu, buvo įnešta ir pagerbta didelė Lietuvos vėliava. Ignalinos meno mėgėjų  kolektyvai – ansambliai „Iš Širdies“, „Atgaiva“, „Pumpurai“ –  ir būrys solistų sudainavo „Kur bėga Šešupė“, „Sudainuokime Lietuvą“. Vėliau skambėjo prasmingos aktoriaus ir bardo Gedimino Storpirščio dainos, džiugino linksma Sauliaus Prūsaičio ir grupės programa. Net ir vakare prasidėjęs lietus neišbaidė žmonių.

Savivaldybės meras Justas Rasikas ignaliniečius kvietė švęsti, džiaugtis laisve ir patiems būti laisvais žmonėmis. Į Ignaliną atvyko ir susitikimu su savo gimtojo krašto žmonėmis džiaugėsi, prisiminimais dalijosi signataras, Ignalinos rajono garbės pilietis Česlovas Juršėnas. „Jau 30 metų praėjo nuo tos dienos, kai mes pakankamai vieningai balsavome už valstybės atkūrimą. Svarbiausia, kad veikėme kartu, nekovojome, siekėme valstybės idėjos įgyvendinimo. Dabar turime savo demokratinę, tarptautiniu mastu pripažintą valstybę, esame lygiateisiai tarptautinės bendrijos nariai. Mums dar daug ką reikės nuveikti, todėl svarbu, kad visus reikalus spręstumėm sutartinai…“,– kalbėjo signataras, linkėjęs vienybės, smagaus bendro darbo, gero vasaros poilsio ir laimės šeimose. Švente džiaugėsi ir visus sveikino europarlamentaras Bronis Ropė. Būti vertais karaliaus Mindaugo karūnos kvietė Seimo narys Gintautas Kindurys.

Viena gražiausių ir jautriausių šventės akimirkų buvo „Tautiškos giesmės“ giedojimas. Ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, vos per dešimtmetį tapo gyva mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi pasaulyje. 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės” diena. Šiemet “Tautiška giesmė” vienu metu visame pasaulyje skambėjo jau 12-ąjį kartą. Gražia pilietine  iniciatyva pradžiugino Petravo kaimo bendruomenė, iki renginio vietos atnešę didžiulę Lietuvos trispalvę.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: