Valstybės dienos minėjime – žvilgsnis į istorijos vingius

Liepos 2 dieną Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas iškilmingai minėjo Valstybės ( Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Nuoširdžiai sugiedojus himną su Valstybės švente susirinkusius sveikino komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas. Jis savo kalboje priminė lietuvių per šimtmečius nueitą nelengvą kelią, protėvių pastangas suvienyti ir apginti šalį. Sakė, kad šiandien Lietuva tęsiasi kiekviename iš mūsų, kiekvienas kuriame istoriją savo darbais, žodžiais. Nuo jų priklauso, kokia bus mūsų valstybė, ką apie šį laiką kalbės ateities kartos.

Minėjime vadovas apdovanojo nusipelniusius pareigūnus. Į komisariatą atvykęs svečias, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Giržadas, ne tik pasveikino su Valstybės diena, bet ir įteikė padėką Biržų komisariato viršininkui Mariui Jablonskui už itin svarią pagalbą tiriant nusikalstamą veiką.

Po apdovanojimų į sceną žengė Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vyresnysis seržantas Donatas Voveris. Jis nustebino ir sužavėjo žiūrovus meniškąja, neįprasta kariškio asmenybės puse. Pareigūnų dėmesį prikaustė ištrauka iš muzikinio mono spektaklio“ Lietuva“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemą – dramą „Mindaugas“. Čia spektaklio režisierius ir vaidmens atlikėjas įkūnijo Lietuvos karalių Mindaugą – asmenybę, pranokusią savo epochą politine strategija, mentalitetu, dvasine jėga.

Po minėjimo komisariate buvo atidaryta nauja paroda. Visi rinkosi pažiūrėti Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Skirmanto Andriušio nuotraukų kolekcijos „Tarpukario policija fotografijose“. Paroda, kuriai komplimentų negailėjo net muziejininkai, mena 1918-1940 metų Lietuvos policijos gyvenimo akimirkas.
Karolina Miganovičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: