Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir miškininkai sutelkia pajėgas dėl gaisrų pavojaus

Šį savaitgalį Lietuvoje vyks reidai,  kad būtų išvengta gaisrų atvirosiose teritorijose ir miškuose. „Nors ir nuolat primename, kad gyventojai elgtųsi atsakingai, bet ugniagesiams vis dar tenka kiekvieną parą gesinti  degančios pernykštės žolės gaisrus, kurių metu pleška pastatai, pamiškės ir miškai. Iš tiesų, gyventojai nepakantūs miškų kirtimams, bet tokių gaisrų metu ugnis gali „iškirsti“ šimtus medžių. Todėl labai norėtųsi, kad žmonės  jaustųsi  atsakingi, nes šie gaisrai reikalauja didelių fizinių ir materialinių sąnaudų“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Pasak departamento Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Jūrio Targonsko,  šių reidų metu ypatingas dėmesys bus kreipiamas į pamiškėse bei miškuose gyventojų vykdomas veiklas. Taip pat bus tikrinama, kaip laikomasi karantino taisyklių. „Šie reidai rengiami savaitgalį, nes tuo metu išauga tokių gaisrų skaičius. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų maršrutai bus derinami su Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių atstovais,“ – sakė jis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki  balandžio 23 d. atvirosiose teritorijose kilo 1231 gaisras. Šių gaisrų metu išdegė 776 ha pievų, ražienų, durpynų, miško ir miško paklotės. Tai sudaro  per 35 proc. visų šalyje kilusių gaisrų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: