Valyti ežero dugną nėrė „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas

Šeštadienį įvyko „Utenos alus“ aplinkosauginę iniciatyvą „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ vainikuojantis renginys – Klykių ežero valymo akcija. Renginio metu kartu su profesionalia narų komanda į ežero dugną nėrė ir pats „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas. Ežero dugną valyti nėrė dar 15 profesionalių narų, o pakrantę sutvarkyti ir įrengti atnaujintą poilsiavietę įrengti padėjo dar virš šimto savanorių.

„Visu pirma noriu pasidžiaugti, jog gyventojai aktyviai rūšiuoja. Išsikeltą tikslą, surinkti 10 milijonų taros vienetų, pasiekėme jau per pirmąjį akcijos mėnesį, kai planavome surinkti per du. Taigi tesėjome pažadą ir šiandien surengėme Klykių ežero valymo akciją. Buvome maloniai nustebinti žmonių skaičiumi, kurie sutiko padėti – jų net daugiau nei šimtas. Labai džiaugiamės, kad prisijungė ir nemažai mūsų darbuotojų. Toks aktyvus uteniškių įsitraukimas rodo, jog norime turėti tvarkingas pakrantes ir dar daugiau vietų, kur galėtumėm praleisti vasariškas dienas“, – sakė „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

Renginio metu buvo išvalytas ne tik ežero dugnas, tačiau sutvarkyta ir visa poilsiavietė. Tvarkant aplinką surinkta virš 200 kilogramų šiukšlių. Taip pat atnaujinta poilsio zona: išlyginta aiškelė, sutvarkyta pavėsinė, lieptelis, įrengtos naujos persirengimo kabinos, dviračių parkavimo vietos, supynės, pastatyti 4 nauji stalai su suoliukais. Savanorių surinktos šiukšlės buvo keičiamos į restorano „Food Lab“ kepamus mėsainius.

„Daug dėmesio skiriame tvarkydami ežeringas savo krašto vietoves, tačiau visuomet džiugina papildoma pagalba. Esame dėkingi „Utenos alui“ už šią puikią iniciatyva ir tikimės, jog Klykių ežeras taps uteniškių ir Utenos rajono svečių nauju traukos tašku“, – Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas.

Ežero dugne rasta įvairiausių daiktų: nuo sovietinio kamuolio iki drabužių ar vienkartinių indų. Tačiau baigę darbus narai buvo nustebę švariu ežero dugnu. „Dugne nebuvo tiek daug šiukšlių, kiek buvo tikėtasi. Pastebime, jog didėja lietuvių sąmoningumas, visi norime ilsėtis prie tvarkingų pakrančių ir nerdami į ežero dugną neatsitrenkti į išmestą televizorių. Vis tik buvo labai naudinga peržiūrėti ežero dugną ir įsitikinti, kad kraštiečiai ir svečiai galės džiaugtis vandens pramogomis prie švaraus ežero kranto“, – sako Utenos nardymo klubo vadovas Gintaras Biruta.

Šių metų pavasarį „Utenos alaus“ pradėtos aplinkosauginės iniciatyvos „Būk išskirtiniu gamtos rėmėju“ tikslas –pridavė bent paskatinti gyventojus rūšiuoti ir priduoti panaudotą tarą. Tikslas buvo pasiektas, nes kiekvienas, kuris į taromatus po vieną panaudotos vienkartinės taros vienetą, tapo šios akcijos dalimi.

Nors iniciatyvos „Būk ištikimas gamtos rėmėjas“ tikslas jau pasiektas, „Utenos alus“ kviečia nenustoti rūšiuoti ir toliau, siekiant išlaikyti švarias pakrantes ir miškus ištisus metus. Reikėtų nepalikti perdirbamų atliekų poilsiavietėse, o išmesti į tam skirtus konteinerius, o taromatų priimamas pakuotes – jas priduoti. Užstato sistemoje dalyvauja vienkartinės plastiko (PET), metalo bei stiklo. Pakuotės gali būti ne tik alaus, bet ir gaiviųjų gėrimų bei vandens.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *