Vardan Biržų plušėjo dvigubu pajėgumu?

Vos kojas apšilę taryboje naujos kadencijos politikai jau ima atlygį už tarnystę.

Ko gero, dar ne visi į Biržų rajono savivaldybės tarybą išrinkti politikai spėjo perskaityti tarybos ir kitų savivaldos institucijų veiklą reglamentuojančius dokumentus. Tačiau faktas, kad netgi naujokai puikiai išstudijavo visa, kas susiję su galimybe gauti apmokėjimą už darbą tarnaujant rinkėjams. Rinkimų metu apie pinigus tarsi apie bjaurų užkratą kalbėję kai kurie politikai po rinkimų persimainė. Vos tik gavę mandatus jie ištiesė rankas į savivaldybės biudžetą – paprašė sumokėti už darbą, kurį esą jau spėjo atlikti. Labiau patyrę pateikė ir jau spėtų patirti išlaidų sąskaitas.

Darbščiausia Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.

Prašo atlygio už valandas

Naujos kadencijos taryba dirba nuo balandžio 14 dienos. Savivaldybės kanceliarija gavo politikų prašymus atsiskaityti su jais už balandžio mėnesio darbą.Biržų rajono tarybos veiklos reglamentas numato, kad už darbą politikai gali gauti atlygį. Jis mokamas, jeigu tarybos narys pageidauja, kad būtų atlyginta už rinkėjų labui sugaištą laiką posėdžiaujant tarybos komitetuose, komisijose ar savarankiškai užsiimant politikui derama veikla.

Per mėnesį vienas tarybos narys gali deklaruoti 40 darbo valandų. Vienos valandos įkainis – 4,28 Eur.

Biržiečių rinktas kiekvienas politikas per mėnesį gali gauti 171,2 Eur atlygį.

Už balandžio mėnesį atlyginimui gauti laiko apskaitos paraiškas pateikė 8 tarybos nariai. Tarp jų – trys politiniai naujokai: „darbietis“ Dalius Drevinskas, konservatorė Dominyka Baltaitė ir „centristas“ Adolfas Rinkūnas. Konservatorė D. Baltaitė ir kartu su ja Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis A. Rinkūnas nurodo, kad kiekvienas iš jų spėjo užsidirbti atlygį už balandį rinkėjams dirbtas 10 valandų. Tokį pat valandų skaičių deklaravo ir minėtos frakcijos pirmininkė Irutė Varzienė. Atlyginimą už 10 valandų gaus ir buvusios merės konservatorės vadovaujamoje frakcijoje dirbanti, o savo partijoje „nebeveikianti“ liberalsąjūdietė Skirmantė Griciūnienė.

Ypatingu darbštumu pasižymėjo konservatorius Arūnas Anskinas, deklaravęs balandį 17 apmokamų darbo valandų.

10 valandų deklaravo socialdemokratas Alfridas Jozėnas. Darbo partijos atstovas D. Drevinskas nurodė dirbęs 7 valandas.

Skaičiuoja išlaidas

Biržų rajono tarybos nariai kiekvieną mėnesį gali gauti išmokas kanceliarinėms išlaidoms, patirtoms atliekant tarybos nario pareigas (dirbant rinkėjams), kompensuoti. Rajono tarybos reglamentas numato, kad per mėnesį tarybos narys gali gauti ne didesnę kaip 80 eurų kompensaciją. Per pusę mėnesio maksimalią kompensacijos sumą (80 Eur) jau panaudojo du labai patyrę rajono politikai – „valstietė“ N. Šatienė ir socialdemokratas A. Jozėnas.

Ne ką kuklesnis konservatorius A. Anskinas, paprašęs kompensuoti 76 eurus. Iš konservatorių kilusi respublikonė Ramunė Čigienė savivaldybės biudžetui pateikė 72 eurų sąskaitą.

Socialdemokratė Audronė Garšvaitė prašo 51, o konservatorių atstovas Sigitas Mitrochinas – 31 euro.

Galima tik pajuokauti, kad konservatoriai ir socialdemokratai daugiausia dirbo ir sąnaudų patyrė svarstydami savo ir partijų skyrių pirmininkių dvejones dėl paramos merui formuojant komandą.
Alfreda Gudienė

Nuotraukoje: Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai biudžeto lėšomis pirko kurą, remontavo automobilius, apmokėjo ryšio paslaugas.

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: