Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2017-02-01

Vargstantiems avižinė košė buvo perkama dešimt kartų brangiau nei rinkos kaina

Prokuratūra nutraukė vadinamąjį „auksinių miltų“ ir „briliantinių avižų“ pirkimo vargstantiems tyrimą. Prokurorai, pasitelkę ekspertus, nustatė, kad milžiniškos kainos už paprastus maisto produktus – normalu. Istoriją šį trečiadienio vakarą 19 val. 30 min. per LNK aiškinsis laida KK2.

Konkurso metu avižinė košė vargstantiems buvo perkama po 5100 eurų už toną (5,1 euro už kilogramą), kai tuo tarpu rinkos kaina yra vos 580 eurų už toną.

Maisto produktus pirko Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (ŽŪMPRRA). Po skandalo iš šios institucijos pasitraukė vadovai ir pavaduotojai, dalis pirkimų buvo sustabdyta.

„Nepamirškite, kad ta bendrovė, kuri pardavė miltus, labai stipriai dirba su stambiaisiais ūkininkais, dirba su visokiais agrokoncernais, kas galėtų paneigti, kad galima padaryti poveikį per ministrą, o ministras netiesiogiai gali padaryti poveikį, kad būtų surašyta kita išvada, ir būtų nutrauktas ikiteisminis tyrimas“, – 19 val. 30 min. laidoje KK2 šį trečiadienio vakarą kalbės Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Prokurorai tirdami bylą rėmėsi Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto specialistu, kurio pavardė nėra skelbiama. Specialistas nustatė, kad dešimt kartų didesnės kainos – teisingos.

„Aš manau, kad tas specialistas privalo paaiškinti. Kodėl mes, Seimo nariai, aiškinamės už bet kokias pėdkelnes, ar už bet kokį kitą nusipirktą daiktą, o čia, kur buvo nuslėpta iš tikrųjų apie keli milijonai, ir tarsi nėra pagrindo paaiškinti. Iš tikrųjų, tai yra juokinga“, – laidoje KK2 pasakos R. Žemaitaitis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: