Bendruomenės naujienosReporteris

Vasara – naujų pažinčių metas

Vasaros laivelis mus plukdo link atostogų. Jau birželio 21- ąją išlipsime jų krante. Bet atostogauti smagiau draugų būryje. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) šeštokai: Benas Bernatavičius, Karina Liepaitė, Rusnė Morkūnaitė bei Nedas Kubilius, lydimi klasės vadovės Ramunės Šveistės ir surdopedagogės Palmiros Stančauskienės, nuvyko į Panevėžio ,,Žemynos‘‘ progimnaziją pas pradinių klasių mokytojos metodininkės Editos Račienės vadovaujamus pirmokus. Ėjome ne tik ieškoti draugų, bet ir smalsiems pradinukams papasakoti apie savo mokyklą, lietuvių gestų kalbą, supažindinti su daktile, atsakyti į klausimus.

Pirmiausia parodėme, kokiais gražiais klausos aparatais puošiasi vaikai, turintys klausos negalią, kaip jie moka aiškiai ir suprantamai prisistatyti, užmegzti pokalbį. Kadangi mažiesiems padarė įspūdį mūsų pirštukais daktiliuojami vardai, išdalinome ir jiems pirštų abėcėlę. Vaikus domino, kaip lietuviškais gestais parodyti įvairiausius objektus, veiksmus, spalvas ir pan. Šeštokai drąsiai talkino, padėjo perteikti gesto vietą, rankos formą ir judesį. Smagiausia buvo kartu atlikti lietuvių liaudies dainą ,,Išėjo tėvelis į mišką‘‘, kurios metu, kas galėjo, dainavo ir rodė gestus.
Išleisdami svečius pirmokai ir jų mokytoja bandė atsisveikinti gestais, prašė jų nepamiršti naujais mokslo metais. O mes priminėme, kad atostogų metu, pamatę gestais kalbantį žmogų, patys pavartotų ,,labas, aš noriu draugauti‘‘.

PKNPM surdopedagogė Palmira Stančauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button