Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-06-11

Vasara – palankus metas sezoniniam verslui

Šiltasis sezonas lepina šiltomis dienomis ir vis dažniau aplankančiomis mintimis apie atostogų išvykas. Tiesa, vasara puikiai tinka ne tik ilsėtis – dauguma sezoninių verslų duris atveria gegužės pabaigoje ar birželio pradžioje, tad kai kuriems verslininkams šie mėnesiai – pats intensyviausias darbymetis. Prekyba uogomis, vaisiais, augalais, dviračių, paspirtukų bei kitų sezoninių transporto priemonių nuoma, renginių organizavimas ir daugybė kitų veiklų  nekantrauja sulaukti pirmųjų pramogų išsiilgusių klientų. Tad, jei jau keletą metų vis galvojate apie sezoninio verslo steigimą, dabar tam labai tinkamas metas. Ne paslaptis, kad verslo pradžią galima nukelti ir į jūsų atostogų metą – atitrūkus nuo įprastų kasdienių darbų protas tikrai mestels bent keletą puikių idėjų sėkmingam startui.  

Svarbu įvertinti finansines galimybes

Pirmasis žingsnis, kurį būtina atlikti norint sėkmingai startuoti verslo pasaulyje – savo finansinių galimybių įsivertinimas. Jei neturite savo mėnesinių išlaidų plano – būtinai jį sudarykite. Taip matysite, kokią atliekamą sumą per mėnesį galėtumėte skirti naujo verslo steigimui. Be to, paskaičiavę visus registravimo, patalpų nuomos, prekių logistikos ir kitus mokesčius žinosite, kiek reikėtų pasiskolinti. https://uno.lt/ rasite patogią skaičiuoklę, kuri padės sužinoti galimų mėnesio įmokų dydį priklausomai nuo to, kokiam laikotarpiui žadate imti paskolą. Nepamirškite įvertinti ir kitų pajamų šaltinių, kurie gali tapti svarbūs kuriant naują verslą – galimybė pasiskolinti iš artimųjų ar brangių, tačiau nereikalingų daiktų pardavimas taip pat gali būti puikus sprendimas.

Atlikite vietinės rinkos analizę

Prieš imantis realių veiksmų ne mažiau svarbu yra įvertinti ir vietinę pasiūlą bei paklausą. Nepriklausomai nuo to, kokios srities verslo duris ketinate atverti, visada svarbu atlikti rinkos analizę ir numatyti galimus konkurentus. Pavyzdžiui, jei ruošiatės prekiauti gėlėmis ar uogomis, įvertinkite, kiek pardavėjų jau siūlo tokią paslaugą regione. Pastebėję, kad pasiūla tikrai gausi, o paklausą įvertinti gana sudėtinga, verčiau pagalvokite, kuo galite būti išskirtiniai. Galbūt šalia įprastinių paslaugų pirkėjams pasiūlysite ir įdomių žaidimų ar kitų pramogų, o gal kursite akį traukiantį marketingą? Šiuolaikinės galimybės neriboja verslininkų, todėl visi ėjimai priklauso tik nuo jūsų vaizduotės.

Išnaudokite šiuolaikinių technologijų privalumus

Generuodami savo originalaus verslo idėjas nepamirškite įtraukti ir informacinių technologijų  bei socialinių medijų galimybių. Sukurkite trumpą, tačiau žavų prisistatymo filmuką, atverkite patogią elektroninę parduotuvę ar kurkite klientams artimą komunikaciją socialiniuose tinkluose. Tiesa, prieš tai derėtų pabandyti bent keletą metodų, kaip tai daryti, nes skirtingoms auditorijoms veikia skirtingi bendravimo bei vizualizacijos būdai.

Atminkite, kad sėkmingą sezoninio verslo pradžią lemia gerai įvertintos galimybės ir konkurentų veiksmai, tačiau labai svarbu nenuleisti rankų ir nuolat svajoti. Užsibrėždami tikslų ateičiai ne tik nuolat motyvuosite save, bet ir žinosite, kokių veiksmų imtis paeiliui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: