Aina.lt nuotr.

Vasarą Panevėžio mieste dirbs visi lopšeliai-darželiai

Atsižvelgus į Panevėžio miesto tėvų ir vaikų interesus, šiemet vasarą Panevėžyje dirbs visos 29 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Taip Panevėžio miesto savivaldybė siekia, kad birželio-rugpjūčio mėnesiais vaikams nereikėtų keisti ir pratintis prie kitos ugdymo įstaigos. Kiek dirbs grupių, spręs pačios įstaigos.

„Tiek 2020-aisiais, tiek 2021-aisiais metais lopšelių-darželių veikla buvo apsukinta dėl pandemijos šalyje paskelbtos ekstremaliosios situacijos bei priimtų ribojimų. Šiemet nuo gegužės 1 d., nebelieka ribojimų, tad atsižvelgiant į vaikų srautų grupėse valdymą, personalo darbuotojų paskirstymą, įstaigoms bus leidžiama lengviau priimti sprendimus. Vasarą dirbs visos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos pagal kiekvienos pasirinktą pajėgumą, t. y. sukomplektuotų grupių skaičių. Prisimenant praėjusius metus, įstaigų lankomumas buvo ženkliai mažesnis nei pateiktų prašymų skaičius, todėl jei neplanuojate lankyti lopšelio-darželio, tėvelių prašytume neužsiimti vietos vasarai. Skaičiuojame, kad vietų užteks visiems, o jei iškiltų nenumatytų keblumų, lanksčiai vertinsime kiekvieną atvejį, spręsime iškilusius nesklandumus“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos pačios sprendžia, kiek vaikų grupių bus komplektuojama vasaros laikotarpiu. Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigos renka duomenis, kiek bus norinčių lankyti lopšelius-darželius, tad tikslesni duomenys apie grupių komplektavimą Švietimo skyriui bus žinomi gegužės pabaigoje.

Kaip ir įprastai, bus sudaromos naujos vaikų grupės, pasirašomos ugdymo sutartys dėl sutartų paslaugų teikimo bei atitinkamos programos vykdymo. Pateikiant prašymą reikia pristatyti darbdavio pažymą, patvirtinančią atostogų trukmę ar kiti dokumentai, pagrindžiantys darbo santykius nustatytu laikotarpiu. Galimi ir išimtiniai atvejai (tėvų, globėjų, įtėvių liga, darbo paieškos ir kt.). Ugdymas pagal ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programas vasarą teikiamas atsižvelgiant, kad abu tėvai, globėjai, įtėviai dirba ar dėl kitų svarių priežasčių negali užtikrinti vaiko ugdymo ir priežiūros visą ar daugiau nei pusę vasaros laikotarpio; pareiškėjai neturi pakankamai finansinių galimybių arba socialinių įgūdžių ar motyvų sudaryti tinkamas ugdymo, priežiūros sąlygas vaikui arba augina specialiųjų poreikių turintį vaiką. Bus tenkinami ir tų tėvų pra­šy­mai, ku­rie nu­ro­dys svar­bias prie­žas­tis, dėl ku­rių vasarą jie pa­tys ne­ga­lės už­tik­rin­ti vaikų prie­žiū­ros.

 Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: