Vasara sode: kokiais dalykais būtina pasirūpinti?

Daugelis svajoja apie galimybę pabėgti iš miesto ir kurį laiką pabūti arčiau gamtos. Tie, kurie turi sodo namelį ar vasarnamį, tai gali padaryti vos tik sugalvoję – dažniausiai tam pasirenkamas vasaros metas, kuomet atitrūkus nuo darbų galima pasimėgauti tyru oru ir ramybe. Visgi, tam, kad ši patirtis būtų kaip įmanoma sklandesnė ir patogesnė, pravartu apgalvoti kelis svarbiausius aspektus – juos šį kartą ir išskyrėme.

Atnaujinkite sodo namelio interjerą

Jei žiemą į vasarnamį užsukdavote retai, prieš persikeliant čia, būtų pravartu šiek tiek atnaujinti jo aplinką. Tai nereiškia, kad būtina imtis kardinalių remontų – net ir kelios naujos detalės bendrai aplinkai suteiks daugiau jaukumo ir gyvybingumo. Pagalvokite, galbūt vertėtų perstumdyti baldus, atnaujinti atplyšusius tapetus, o gal – pakeisti išgulėtą lovą? Jei ketinate sodo namelyje praleisti daugiau nei vieną savaitgalį, pasistenkite, kad jis kuo labiau primintų Jūsų namus: tuomet greit tikrai nesinorės sugrįžti į miestą.

Įsitikinkite, ar turėsite būtiniausią buitinę techniką

Tikėtina, kad sodo namelyje tikrai neturite visų namuose naudojamų buitinės technikos ir elektronikos įrenginių, tačiau pačiais būtiniausiais prietaisais vertėtų pasirūpinti. Ypač tuomet, jei ketinate vasarnamyje gamintis maistą – šiltesnėmis dienomis pakaks ir kepsninės, tačiau jeigu netikėtai užkluptų lietus, reikės ieškoti alternatyvų. Tokiais atvejais ypač pasitarnauja mini krosnelės ar kaitlentės, kurios stebina ir funkcionalumu, ir kompaktiškumu. Ar bus reikalinga kita įranga, pavyzdžiui, skalbimo mašina, priklauso nuo to, kaip ilgai gyvensite vasarnamyje ir kaip dažnai grįšite į savo namus.

Susitvarkykite lauko aplinką

Atvažiavus į sodą, kambaryje norėsis leisti kuo mažiau laiko – juk būtent dėl to ir nusprendėte ištrūkti iš miesto. Pasirūpinkite, kad kiemas iš tikrųjų būtų toks, kuriame gera leisti savo laiką. Patrumpinkite žolę, pasodinkite gėlių ar krūmų, papuoškite eksterjerą dekoracijomis – tokia aplinka niekuo nenusileis Jūsų namams. Jei iki šiol to nepadarėte, verta pasvarstyti ir apie kelių lysvių apsodinimą Jūsų mėgstamais produktais – tuomet galėsite pasimėgauti ir pirmuoju savo derliumi.

Pagalvokite, kur priimsite draugus

Nesvarbu, ar sode laiką leisite tik su antrąja puse, ar savaitgaliais pasikviesite ir didesnį būrį draugų, reikėtų pasirūpinti patogia susibūrimo vieta. Tam prireiks lauko baldų – kad ir kiek laisvos vietos beturėtumėte, jų pasirinkimu tikrai nenusivilsite. Norint sukurti užuovėją ar apsaugą nuo pernelyg kaitrios saulės, verta pagalvoti ir apie pavėsinės įsigijimą – šie baldai galės pagyvinti Jūsų sodo eksterjerą. Platų jų dydžių ir stilių pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Sugalvokite naujų pramogų lauke

Nieko nuostabaus, jei atvykus į sodo namelį, iš pradžių norėsis tiesiog patinginiauti ir pasimėgauti ramybe. Tačiau jei čia praleisite daugiau laiko, užsinorėsite ir daugiau veiklos. Tam, kad nereikėtų leisti laiko sekant naujienas socialiniuose tinkluose, iš anksto pasirūpinkite įdomiais ir įtraukiančiais užsiėmimais. Galbūt kieme surasite vietos baseinui, o gal nuspręsite išbandyti badmintoną ar lauko tenisą – viskas priklauso tik nuo Jūsų norų. Pasitarkite ir su kitais namiškiais: jei į naują veiklą įsitrauks visa šeima, tokios pramogos bus dar įdomesnės.

Pasirūpinkite maksimalia higiena

Kai kurie sodo nameliai savo komfortu visiškai nenusileidžia mūsų namams – juose yra ir dušas, ir tualetas. Visgi, jei planuojate apsistoti senesniame vasarnamyje, reikėtų pagalvoti, kokie papildomi gaminiai leis pasirūpinti maksimalia higiena ir švara – tai garantuos dar didesnį komfortą. Pavyzdžiui, soduose labai dažnai pasitelkiami biotualetai, kuriuos galima montuoti kartu su specialia kabina. Platų jų pasirinkimą rasite čia: https://pigu.lt/lt/sportas-laisvalaikis-turizmas/turizmas/biotualetai.

Maksimaliai išnaudokite sodo suteikiamas galimybes

Prieš išvykdami į vasarnamį, pasižadėkite sau, kad kuo labiau atitrūksite nuo kasdienės rutinos ir pasimėgausite ramesniu gyvenimu. Atraskite naujas veiklas ir vietas, kuo daugiau laiko būkite lauke ir nepraleiskite progos ramiai pailsėti. Stenkitės atsisakyti kompiuterio, telefono ir visų kitų išmaniųjų įrenginių bei daugiau dėmesio skirkite realiam bendravimui – tuomet į įprastą ritmą sugrįšite kur kas labiau pailsėję ir kupini naujų jėgų, idėjų bei planų.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, vasaros sezonu maksimaliai išnaudosite visus vasarnamio teikiamus privalumus ir tikrai kokybiškai pailsėsite. Jauki aplinka, komfortas ir įtraukiančios veiklos – tai viskas, ko Jums gali prireikti!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: