Vasario 16 – oji – pasvaliečių širdyse

Reikia pasidžiaugti, kokia nuostabi, saulėta diena, kai švenčiame Lietuvos Valstybės atkūrimo – Vasario 16 –oisos šventę.  Eini ir galvoji, kiek gyvybių reikėjo paaukoti mūsų protėviams, seneliams, tėvas, kad Lietuva taptų kaip pilnavertė savarankiška valstybė, gebanti padėti pagrindinius valstybės pamatus ir juos stiprinti. Laisvė ir pagarba, meilė ir šviesa – didžiulės vertybės.  

 Kad tiek saulės ir šventiškumo būtų mūsų širdyse ir bendrystėje bei kasdieniniame gyvenime mūsų Lietuvoje ir pasaulyje… Nuostabu.

O gal tuos saulės spindulius šiandieną pažėrė – Pasvalio Gyvojo Rožinio maldininkės, Pasvalio katalikės moterys, kurių nedidelė grupelė, nebodamos šalčio su trispalve ant krūtinės bei puikia nuotaika , skubėjo į rytines Šv. Mišias.

Po šventųjų Mišių, Pasvalio dekanui kunigui Henrikui Kalpokui pašventinus maldininkių  atsineštas  žvakutes, visos išskubėjo į bažnyčios šventorių prie kunigų kapų.  Jų atmintis Šios šventės proga jų atmintis buvo pagerbta malda ir atminimo žvakute.

Maldininkės kiekvieną kunigo kapą papuošė degančia žvakute, o “Viešpaties Angelo“ maldą vedė Pasvalio dekanas kunigas Henrikas Kalpokas. Po to maldininkių grupelė aplankė Laisvės gynėjų kryžių – Vytauto Didžiojo aikštėje, kapines P. Avižonio gatvėje, kur pagerbė kunigo Petro Lileikio, Pasvalio savanorių- Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų, garsios Vileišių giminės artimuosius, knygnešį Kazį Gumbelevičių. Jų kapus taip pat papuošė degančios žvakutės bei trispalvės širdelėmis.

Kapinėse prie paminklo Pasvalio politiniams kaliniams ir tremtiniams už visus laisvės gynėjus bei šiose kapinėse palaidotus pasvaliečius  buvo pasimelsta ir sugiedotas Lietuvos himnas. Pasvalio Gyvojo Rožinio maldininkių ir Pasvalio Katalikių Moterų grupelė šia proga iškepė simbolinį – šventinį tortą, bei kibinų ir pasveikino Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos kunigus.

 Nors Vasario 16 -ąją šiais metais paminėjome kitaip, laikantis COVID -19  karantino reikalavimų, tačiau meilė Lietuvai, meilė Pasvaliui  visuomet išliks mūsų širdyse.

2021 m. vasario 16 d.

Pagarbiai – Vlada Čirvinskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: