Vasaros kelionės: planavimas paskutinę minutę ir dėmesys saugumui

Praėjęs atostogų sezonas neabejotinai buvo neįprastas visiems transporto rinkos dalyviams. Pasak didžiausios Europoje tarptautinių kelionių autobusais bendrovės „FlixBus“, vasarą keleiviai ir toliau noriai naudojosi autobusų paslaugomis, nors sutrumpėjo išankstinio užsakymo laikas, ypatingas dėmesys skirtas ir saugos priemonėms.

Šį vasaros sezoną dėl griežtų priemonių ir ypatingo dėmesio saugumui, nulėmusių „Baltijos burbulą“, keliautojai tarp Baltijos šalių laisvai keliauti galėjo pirmieji Europoje. Vis dėlto „FlixBus“ pastebėjo svarbius keleivių elgesio pokyčius – jie itin atsargiai iš anksto planavo vasaros keliones. Šiais metais klientai bilietus užsisakė likus 10 dienų iki išvykimo, tuo tarpu pernai keliautojai bilietus užsakydavo likus vidutiniškai 16 dienų iki kelionės pradžios.

„Džiaugiamės, kad nepaisant įvairių kelionių apribojimų ir sugriežtintų saugumo priemonių, 2 iš 3 „FlixBus“ keleivių teigia, jog yra patenkinti mūsų paslaugomis, o autobusų higieną įvertina kaip vieną svarbiausių pasitenkinimo veiksnių“, – sako Michalas Lemanas, „FlixBus“ vykdomasis direktorius Lenkijos, Ukrainos ir Baltijos regionui.   

Jis teigia, kad pandemijos metu viešasis transportas laikomas saugiu. Vis dėlto svarbu, kad atsakingai elgtųsi ir saugumo priemonių laikytųsi tiek transporto paslaugų teikėjai, tiek keleiviai.

„Naujausi Roberto Kocho instituto Vokietijoje tyrimai, paremti 55 tūkstančių atvejų analize, rodo, kad tik 0,2 proc. koronaviruso infekcijų buvo siejamos su viešuoju transportu, – paaiškina M. Lemanas. – Žmonės rečiau užsikrečia naudodamiesi viešąjį transportą, nes kelionės metu rūpinasi savo saugumu.“

Per šių metų vasaros sezoną, kai imtasi sustiprintų saugumo priemonių, tokių kaip profesionalus transporto priemonių dezinfekavimas ir būtinybė keleiviams bei vairuotojams dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes, „FlixBus“ surinko ir išanalizavo klientų atsiliepimus apie jų kelionių patirtį.

Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos keleiviai autobusų švarą ir higieną vidutiniškai įvertino 4,36 balo iš 5, o vairuotojų įvertinimas, įskaitant ir raginimą laikytis saugos, buvo 4,05 balo iš penkių. Tyrimo duomenys rodo, kad apskritai 2 iš 3 keleivių savo kelionės patirtį vertina puikiai (8–10 balais iš 10). Mažiausio įvertinimo sulaukė autobusų tvarkaraščio laikymasis, kuriam įtaką galėjo daryti įvairūs apribojimai ir vėlavimai pasieniuose.

Populiariausios kelionių kryptys

Atidarius didžiąją dalį „FlixBus“ jungčių Lenkijoje ir atnaujinus pirmąsias keliones į Baltijos šalis, iš viso bendrovės tinklą iš Lenkijos, Ukrainos ir Baltijos šalių vasarą sudarė daugiau nei 250 Europos taškų, įskaitant Vokietiją, Austriją, Prancūziją ir Kroatiją. Keleiviai iš Lietuvos daugumą kelionės tikslų galėjo pasiekti tiesiogiai arba su vienu persėdimu.

Populiariausios kryptys:

  • Lenkija ir Ukraina: Varšuva, Vroclavas, Krokuva, Poznanė, Zakopanė, Kijevas;
  • Baltijos šalys: Talinas, Ryga, Vilnius, Kaunas, Pernu, Druskininkai;
  • Kitos Europos miestai: Berlynas, Budapeštas, Praha, Viena, Brno, Drezdenas.

Tyrimas, per kurį apklausta daugiau nei 6000 „FlixBus“ keleivių Lenkijoje, Ukrainoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, atliktas 2020 m. liepos 1 – rugsėjo 14 d.

Bilietus galima įsigyti bendrovės interneto svetainėje ir mobiliojoje programėlėje, taip pat beveik 50 prekybos punktų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Šiuo metu „FlixBus“ taip pat ruošiasi paskelbti žiemos kryptis, daugiausia dėmesio skiriant tinklo optimizavimui pagal dažnumą ir įtraukiant populiarius žiemos maršrutus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: