Aukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSPasvalys

Vasaros keliones praturtinkite pažindami Žiemgalos regioną

Pasvalio,  Pakruojo, Biržų ir Joniškio rajonų savivaldybės Lietuvoje bei Bauskės, Rundalės, Iecavos, Vecumniekų savivaldybės Latvijoje kartu pratęsė bendrą turistinį maršrutą „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje! 2018“, kurio tikslas – lietuvius ir latvius supažindinti su Žiemgalos teritorijoje esančių savivaldybių turizmo objektais ir šventėmis bei paskatinti kaimyninių savivaldybių pažinimą. Informacija apie 40 lankytinų vietų ir 8 renginius sudėta į vieną lankstinuką-žemėlapį, kurį galima pasiimti Pasvalio, Pakruojo, Biržų, Joniškio ir Bauskės turizmo informacijos centruose. Akcijos pradžia – gegužės 1 d., o pabaiga – rugsėjo 28 d., todėl užpildytos dalyvių anketos turėtų pasiekti turizmo informacijos centrus iki šios dienos.

Gegužės 1 d. įvyko oficialus turizmo projekto atidarymas Pakruojyje. Atidaryme dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Karolina Ulskytė ir Pasvalio krašto muziejaus darbuotoja Gita Rachmančiukienė.

„Pažinkime kaimynys Žiemgaloje 2018“ projekte įtraukti Pasvalio Smegduobių parkas ir Pasvalio krašto muziejus. Čia jūs galite pamatyti skirtingo dydžio ir amžiaus smegduobes bei rasti modernią istorijos, etnografijos, archeologijos ekspoziciją, Atkurtos Lietuvos 100-čiui skirtą parodą. Trečiuoju lankytinu objektu-renginiu į akciją įtraukta Pasvalio miesto šventė, kuri vyks rugsėjo 14–16 dienomis. Turistinis maršrutas taip pat siūlo užsukti ir į kitus lankytinus objektus Pasvalio rajone – Girnų muziejų bei Raubonių zoologijos parką.

Maršrutas kviečia užsukti į Pakruojo rajoną, kuriame galite pamatyti Pakruojo dvaro sodybą ir Akmenėlių dvarą. Biržų arbatinukų galerija ir eko basų kojų takas gali būti įdomi pramoga puikiam savaitgaliui. Joniškis šiame projekte dalyvauja pirmą kartą, tačiau siūlo puikias lankytinas vietas – Joniškio sinagonų kompleksą ir Žagarės dvarą. Projekto iniciatorė Bauskės savivaldybė siūlo užsukti į Bauskės muziejų ir Bauskės Šventos Dvasios liuteronų bažnyčią. Šalia esanti Rundalės savivaldybė kviečia pamatyti privačią senovinių automobilių kolekciją Retro auto „Mežmali“ ir pasivaikčšioti po Rundalės pilies parką.

Apsilankymo Iecavoje metu nepamirškite užsukti į mažajį zoologijos sodą „Dubuli“ ir Iecavos katalikų bažnyčią. Paskutinė maršruto stotelė – Vecumnieku savivaldybė, kurioje Skaistkalnės katalikų bažnyčia ir buities „Mačeni“ muziejus „Sendienas“.

Nors projektas siūlo nemažai lankytinų objektų, jis įtraukia ir svarbiausias miestų šventes:
Birželio 2 d. – Iecavos mažoji dainų ir šokių šventė
Birželio 2 d. – Rundalės miesto šventė
Liepos 12–14 d. – Lelijų šventė Vecumniekuose
Liepos 13–14 d. – Žagarės Vyšnių festivalis
Rugpjūčio 3–5 d. – Biržų miesto šventė
Rugpjūčio 24–25 d. – Pakruojo šventė
Rugsėjo 8 d. – Bauskės senamiesčio kiemų šventė, košės ragavimas bei didysis Žiemgalių turgus
Rugsėjo 14–16 d. – Pasvalio miesto šventė

Daugiau informacijos apie projektą ir dalyvavimą akcijoje galite sužinoti Pasvalio turizmo informacijos centre (Pasvalio krašto muziejuje, P. Avižonio g. 6, Pasvalys) bei internetu.

Projekto Facebook paskyra: https://www.facebook.com/kaiminizemgale

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.