Vasaros kino teatras

Ignalinos miesto šventės programą įdomiai papildė kino festivalis ,,Sidabrinės gervės naktys”. Parodyti 4 lietuvių režisierių filmai, na o jų peržiūra pradėta renginio viešnių – Dovilės Filmanavičiūtės ir aktorės Aistės Zabotkaitės – pokalbiu apie aktoriaus profesiją, vaidybą teatre ir kine. 

Pasirodo, Aistė dar mokykloje vaidino aktoriaus Tomo Erbrėderio vadovaujamame Kauno jaunimo teatre ,,Kubas” ir ne kartą lankėsi Ignalinoje rengiamuose teatrų festivaliuose ,,Bildučiai”. ,,Buvo smagu keliauti po Lietuvą, kurti. Mokslo metams pasibaigus, būrelyje iš mūsų klasės liko tik keli žmonės, tarp jų buvau ir aš. Pajutau, kad teatras buvo labai arti, bet niekad net nepagalvodavau, kad kažkada studijuosiu vaidybą. Tėvai buvo susirūpinę dėl tokio mano pasirinkimo, nelabai džiaugėsi. Bet aš užsispyriau pabandyti, pasakiau: jei nepatiks, po metų pakeisiu. Bet pabandžiau, patiko ir esu aktorė”, – pasakojo Aistė, 2020 m. už antraplanį vaidmenį filme ,,Širdys” (rež. J. Krisiūnas) pelniusi ,,Sidabrinės gervės apdovanojimą”.

Ignaliniečiams buvo parodyti trys trumpametražiai filmai (,,Nacionalinės premijos laureatų vaikai” (rež. Kamilė Milašiūtė), Vytauto Katkaus ,,Kolektyviainia sodai”, Skirmantos Jakaitės ,,Žonglierius”) ir ilgo metro Jurio Kursiečio filmas ,,Olegas”. Visi jie pelnę puikius įvertinimus ir atspindi dabartinio lietuviško kino kūrybinius pasiekimus.

 Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: