„Vasaros knygų fiesta“ tiesia virtualų tiltą per Lietuvą

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kasmet vasarą pradeda kviesdama į „Vasaros knygų fiestą“. Šiemet esame pasirengę nustebinti skaitytojus nauju fiestos formatu – virtualiais susitikimais su leidyklų atstovais,  žymiais knygų autoriais ir literatūrinį alkį žadinančiais pokalbiais apie knygas bei jų kūrimo subtilybes. Susitikimus galėsite stebėti bibliotekos „Youtube“ kanale.

Birželio 16 d. 14 val. tiesiame pirmąjį virtualų tiltą per Lietuvą nuo bibliotekos, leidyklos iki skaitytojo bei kviečiame į „Vasaros knygų fiestos“ atidarymą. Pirmojo virtualaus susitikimo metu kalbėsimės su leidyklos „Eglė“ direktoriumi Antanu Stanevičiumi ir ypatinga proga sveikinsime Panevėžio miesto savivaldybės viešąją biblioteką.

Tiesioginės transliacijos metu kalbėsime apie žymios Aukštaitijos krašto poetės Elenos Mezginaitės kūrybą. Fiestos atidarymui šios autorės poezija pasirinkta neatsitiktinai – šiemet Panevėžio miesto savivaldybės administracija, atsižvelgdama į panevėžiečių prašymą ir šios poetės nuopelnus kultūrai, suteikė Panevėžio miesto savivaldybės viešajai bibliotekai poetės Elenos Mezginaitės vardą. Toks poetės veiklos atpažinimas – tikra šventė Panevėžiui, o taip pat ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekai, kuri jau daugelį metų puoselėja poetės vardo atminimą. Bibliotekos iniciatyva išleista E. Mezginaitės knyga „Mano senas drauge“ (III papildytas leidimas).

Simboliška, kad pirmojo „Vasaros knygų fiestos“ renginio centre atsidūrė būtent Elena Mezginaitė. Poetė yra išleidusi aukštos kultūrinės vertės leidinių ir pelniusi daugybę prestižinių apdovanojimų –Julijono Lindės-Dobilo premiją, Salomėjos Nėries literatūrinę premiją, Lietuvos nepriklausomybės medalį, yra tapusi „Poezijos pavasario” laureate. Panevėžiečiai E. Mezginaitę  išrinko labiausiai nusipelniusia panevėžiete kultūros srityje (2001 m.). Daugelis jos eilėraščių yra virtę dainomis. E. Mezginaitei atminti biblioteka kasmet organizuoja Lietuvos moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalį-konkursą „Mano senas drauge“,  kuris sudomina vis daugiau dainuojamosios poezijos žanro kūrėjų ir neretai tampa tramplinu į didžiąją sceną.

Pirmojo „Vasaros knygų fiestos“ susitikimo metu leidyklos „Eglė“ leidinius pristatys ir pokalbyje dalyvaus leidyklos direktorius Antanas Stanevičius. Pašnekovą kalbins bibliotekos kūrybinių projektų vadovas, renginių organizatorius Arnoldas Simėnas. Pokalbį galėsite stebėti bibliotekos „Youtube“ kanale. Tiesioginės transliacijos metu turėsite galimybę užduoti klausimus.

Tiesioginės transliacijos vyks kiekvieną vasaros antradienį, 14 val. Leidyklų atstovus ir autorius kalbins Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos renginių organizatoriai, literatūros žinovai – renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė, jaunimo kūrybinių projektų vadovas Arnoldas Simėnas, renginių koordinatorė Vida Mikelevičiūtė ir kiti.

Leidyklų atstovai žada įdomius pokalbius su knygų autoriais ir daug literatūrinių rekomendacijų. Diskusijų svečių sąraše atrasite populiarių leidyklų: „Terra Publica“,„Eglė“, „Tikra knyga“, „Dvi Tylos“, ANDRENA ir kitų atstovus. Organizatoriai džiaugiasi, kad virtualūs susitikimai suteikia galimybę dominančius renginius stebėti kiekvienam patogiu metu iš bet kurios vietos. Tai dar labiau suartina knygų gerbėjus Panevėžio regione ir visoje Lietuvoje.

Artėjančių susitikimų pristatymus ir „Vasaros knygų fiestos“ akcijas rasite bibliotekos svetainėje ir socialiniuose tinkluose.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: