Veiksmingas būdas spręsti augintinių kailio problemas – ozono vonių procedūros

Yra priskaičiuojama šimtai skirtingų gyvūnų odos ligų, kurių dauguma atrodo labai panašiai. Dažniausiai į veterinarus šeimininkai kreipiasi pastebėję, kad jų augintiniai kasosi daugiau nei įprastai, pradeda slinkti plaukai, kailis pakeičia spalvą – ruduoja, juoduoja, atsiranda įvairūs pažeidimai ant odos ar nuo augintinio sklinda nemalonus kvapas. Taip nutiko ir Agnei, kuri ilgą laiką svajojo apie vakarų Škotijos baltąjį terjerą, atsakingai rinkosi veisėjus, perėjo visus patikrinimus ir buvo supažindinta su visomis rizikomis auginant šios veislės šunis. Nepaisant tinkamos priežiūros, naudojamo aukščiausios rūšies pašaro ir profesionalios kailio kosmetikos, jos augintinei Mani atsiradus kailio problemoms, net kelis metus ji negalėjo rasti nei priežasties nei tinkamo gydymo.  Kaip Agnei pavyko išspręsti šias problemas, sužinosite TV6 laidoje „Gyvūnų manija“.

„Mani jau yra 6 metai, mūsų šeimoje ji atsirado tikrai apgalvotai. Tai buvo labai rimtas sprendimas, kurio mes ėmėmės kartu su vyru. Metus laiko svajojom būtent apie šią veislę. Man šis šuo yra dieviškai gražus, labai patinka jo išvaizda. Daug skaičiau ir domėjausi apie charakterį, kuris tiko mūsų šeimos gyvenimo būdui ir poreikiams. Pamažu pradėjome ieškoti veislynų. Tiesą pasakius net neįsivaizdavau, kad taip sunku įtikinti veisėją, kad būsi tinkamas šeimininkas. Su Mani tėčio veisėja turėjome dviejų valandų pokalbį, kurio metu kalbėjome apie rizikas auginant šios veislės šunį ir atsakėme į daugybę klausimų. Po to mūsų laukė antras etapas – reikėjo įtikinti ir Mani mamos veisėją. Po ilgų pokalbių, susipažinimo – gavome pritarimą, kad būsime tinkami šeimininkai ir Mani tapo mūsų šeimos nariu. Žinojome, kad šie šunys yra jautrūs ir potencialūs alergikai, tai reiškia, kad labai svarbu parinkti tinkamą pašarą ir stebėti ar kailis neruduoja.  Tai yra dažna vakarų Škotijos baltųjų terjerų problema“, – pasakoja Mani šeimininkė Agnė Dovydėnė.

Supažindinta su galimomis alergijomis ir odos problemomis, Agnė atidžiai stebėjo savo šuns mitybą. Tik aukščiausios kokybės pašaras, jokio maisto nuo stalo ir tik specialūs skanėstai sukurti baltakailiams šunims. Taip ji eliminavo pagrindinę odos problemų priežastį. Nepaisant to prieš du metus ji pastebėjo juoduoti pradėjusias Mani pažastys. “Buvo šiek tiek keista, nes prieš tai neturėjom jokių kailio ar odos problemų. Juodulys pradėjo plisti, pajuodavo papilvė, tada pamačiau, kad patamsėjusios vietos pradėjo plikti. Kreipiausi į veterinarijos gydytojus – jie atliko reikiamus tyrimus, man patarė reguliariai plauti kaili specialiu gydomuoju šampūnu, davė kailio lašiukų. O gimus vaikeliui problemos dar labiau suaktyvėjo. Nuo streso šuneliui nupliko papilvė. Net nežinojau, ką daryti. Pradėjau kaltinti save, gal ką nors darau netinkamai. Pirma mintis buvo – netinkamas pašaras. Pakeitus maistą pradėjo ruduoti ūsai ir plaukai po akimis, supratau, kad maistas čia ne prie ko. Vėl grįžome prie tikrai patikrinto pašaro. Išbandėme daugybę dalykų ir mūsų augintiniui niekas nepadėjo. Vieno įprasto kirpykloje apsilankymo metu, Mani kirpėja papasakojo apie naujieną Lietuvoje – gydomąsias SPA procedūras augintiniams, moderniose ozono voniose su eteriniais aliejais ir specialia kosmetika,” – savo istorija dalinasi Agnė, tikėdamasi, kad ši informacija padės ir kitiems, susiduriantiems su panašiomis problemomis.

Kamilė Ausmanė, KIKA veterinarijos gydytoja sako, kad ši problema dažnai kamuoja baltakailius šunis, špicus. „Tai labai primena alopeciją, kai yra išplikusi oda, pajuodusi, kailis neauga arba yra labai pažeisti folikulai, kailis labai silpnas. Panaši situacija buvo ir su Mani – išplikęs pilvas, pažastys, oda labai jautri, skleidžianti kvapą, suragėjusi. Mani pritaikėme specialią procedūrą, kuri susideda iš dviejų dalių: molio kaukės ir ozono vonios. Ozonas skatina folikulų augimą, kolageno gamybą, detoksikuoja organizmą, stiprina kraujotaką ir imunitetą, o tai veiksminga pagalba odai  ir kailiui iš vidaus. Procedūros metu naudojami atitinkami eterinių aliejų mišiniai, speciali kosmetika ir šarminis vanduo. Tai dar labiau suaktyvina visų ingridientų veiksmingumą“, – apie modernų problemos sprendimą pasakoja veterinarijos gydytoja.

Kamilė Ausmanė pataria, kaip elgtis pastebėjus, kad jūsų augintiniui pasireiškia kurie nors iš šių simptomų: „Jeigu jus pastebėjote, kad šuniukas pradėjo plikti, oda keisti spalvą, tamsėti arba pasidarė sudirgusi ir raudona, nebeauga kailis, šuo skleidžia nemalonų kvapą yra sudirgęs, gali net atsisakyti ėsti, nes jaučia niežėjimą ir diskomfortą –  būtinai kreipkitės į veterinarijos gydytojus, kurie paskirs reikiama medikamentinį gydymą, ir derinkite jį su ozono vonių procedūromis, kurios pastiprins jūsų augintinio kailį, atgaivins sudirgusią odą ir padės jaustis gerai bei būti sveikam“.

Agnė džiaugiasi modernių gydomųjų procedūrų rezultatais ir pagaliau rastu problemos sprendimu: „Po pirmos procedūros pastebėjau, kad dingo specifinis šuns kvapas. Galvojau, kad tai laikina, bet prastas kvapas taip ir negrįžo, o po trečios procedūros pradėjo atauginėti plaukai. Aš buvau skeptikė šiuo klausimu, man buvo sunku patikėti, kad SPA procedūros gali išgydyti mani augintinį. Palyginus nuotraukas “prieš” ir “po” negalėjau patikėti, kad čia tas pats mano šuo. Šiandien aš jau suprantu ir tikiu, kad atradome tą geriausią sprendimą ir džiaugiuosi, kad paklausiau bei pasitikėjau specialistų patarimais“.

Kaip atliekamos šios procedūros, kaip maišomos kaukės, kokios priemonės joms naudojamos ir kaip procedūrų metu jaučiasi šuo – pamatysi laidoje, skirtoje visiems gyvūnų augintojams ir mylėtojams, jau šį sekmadienį “Gyvūnų manija” per TV6.

„Gyvūnų manija“ – sekmadieniais 9 val. per TV6!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: