Shutterstock nuotrauka

Vejapjovių pradžiamokslis: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Lietuvoje mainantis tropiniams karščiams ir smarkiems lietums, tokios oro sąlygos yra vienos tinkamiausių vejai šalia namų augti – vos nupjauta, ji vėl sparčiai sužaliuoja. Tam, kad veja būtų patraukli tiek jūsų, tiek praeivių akims, „MOKI VEŽI“ dalinasi patarimais renkantis naują vejapjovę.

„Šį sezoną pasiklysti gausiame žoliapjovių ir vejapjovių asortimente kaip niekad lengva, todėl planuojant įsigyti naują namų pagalbininką, reikia nedaryti skubotų sprendimų bei vejapjovę rinktis tik gerai apsvarsčius savo poreikius. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į prižiūrimos vejos plotą, sklypo reljefą bei sodo kompozicijų išdėstymą, o vėliau kartu su namiškiais aptarkite ir norimą komforto lygį prižiūrint veją“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė Laima Skirienė.

Benzininė, elektrinė ar akumuliatorinė?

Pašnekovė pasakoja, kad idealios vejapjovės paieškose kiekvienam pirkėjui apsispręsti padės ir aiški pozicija aplinkos apsaugos bei oro taršos klausimais. Tai lemia, kokiu kuru varomą ar kokį variklį turinčią vejapjovę pasirinkti.

„Benzinu varomos vejapjovės yra ypač patogios pjauti didesniems vejos plotams. Lyginant su kitais variklių tipais, šios vejapjovės ir gerokai galingesnės – jų galingumas svyruoja nuo 2 iki 20 arklio galių. Tiesa, benzininės vejapjovės pasižymi didesniu svoriu bei reikalauja kiek daugiau priežiūros, pavyzdžiui, reikia pilti ir namuose laikyti kuro atsargas, pilti alyvą ir t.t.“, – sako L. Skirienė.

Aplinkai draugiškesnės, pašnekovės teigimu, yra elektrinės vejapjovės, kurios veikia įjungus prietaisą į elektros kištuko lizdą.

Elektrinės vejapjovės puikiai tinka pjauti nedidelių nuosavų kiemelių vejos plotus, kur vejapjovės ir/ar prailgintuvo laidas neapribos judėjimo, neužsikabins už įvairių sodo elementų: gėlių vazonų, krūmų, medžių ir kt. Jos taip pat yra lengvesnės, pjovimo metu skleidžia mažiau vibracijų, o lyginant su kitais vejapjovių tipais, elektrinių vejapjovių eksploatavimas yra paprastesnis ir pigesnis.

„MOKI VEŽI“ marketingo vadovė pasakoja ir apie dar viena vejapjovių tipą, kuris neretai akcentuojamas kaip alternatyva jau anksčiau minėtiems įrenginiams“

„Akumuliatorinės vejapjovės yra mažiau taršios nei benzininės bei leidžia nupjauti didesnį vejos plotą nei elektrinės vejapjovės. Tačiau įsigyjant šio tipo vejapjovę, visus pirkėjus raginame iškart pasirūpinti ir papildomu akumuliatoriumi arba ieškoti įrenginio, kurio komplektacijoje yra du akumuliatoriai: vienam jų išsikrovus, galėsite nieko nelaukdami pakeisti akumuliatorių kitu ir tęsti vejos pjovimo darbus.“

Stumiama vejapjovė ar vejos traktoriukas?

Įvertinus, kokio variklio tipo vejapjovė jums tinkamiausia, metas pasirinkti ir konkretų vejapjovės tipą. Ieškantiems jų poreikius geriausiai atitinkančio varianto, pašnekovė siūlo į rankas imti ruletę ir lėkti į sodą.

„Vejos traktoriukai yra bene populiariausias vejapjovių tipas, tačiau jis tinka toli gražu ne visiems. Nors vairuodami vejos traktoriuką galėsite nepriekaištingai nupjauti tiek vidutinius (10-30 arų), tiek didelius vejos (30 arų ir daugiau) plotus, su juo bus nepatogu sukiotis mažame sode ar įveikti siaurus pravažiavimus tarp medžių“, – pasakoja „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė.

Šiuo metu „MOKI VEŽI“ parduotuvių asortimente esančių vejos traktoriukų pjovimo plotas svyruoja nuo 66 iki 132 cm, todėl siauresniems tarpams pjauti rinkitės stumiamą vejapjovę.

Priešingai nei su vejos traktoriuku, su stumiama vejapjove galėsite lengvai ir greitai judėti net ir nelygiu vejos reljefu, apvažiuoti medžius, gėlynus bei kitas sodo kompozicijas. Nors, tinklo atstovė pažymi, stumiama vejapjovė yra žymiai manevringesnė, tačiau vejos priežiūra su šiuo įrenginiu pareikalaus kiek daugiau fizinių pastangų ir laiko, mat ji tinkamiausia mažesniems vejos plotams – iki 5-6 arų – pjauti.

Patikėkite vejos priežiūrą robotams

I.Skirienė sako, kad pastaruoju metu tiek pasaulyje, tiek tarp Lietuvos vejapjovių savininkų išpopuliarėjo vejos robotai.

„Nors prieš kelerius metus vejos robotai buvo laikomi prabangos preke, kurią įsigyti galėjo sau leisti tik turtingieji, dabar jie prieinami žymiai didesniam pirkėjų ratui. Svarbiausiu vejos robotų privalumu savininkai dažniausiai įvardija įrenginių savarankiškumą, nepriekaištingai precizišką darbą ir itin paprastą priežiūrą“, – aiškina „MOKI VEŽI“ atstovė.

Vejos robotai – tai savaeigės vejapjovės, kurių darbui žmogaus įsikišimo prireiks tik perkeliant robotą į kitą vejos reljefo lygį, pavyzdžiui, veją į dvi ar daugiau dalių perskiriant terasai, trinkelių plotui bei pastatams. Be to, daugelis vejos robotų gali dirbti net ir lietingomis sąlygomis bei įveikti net iki 45 proc. statumo įkalnes.

Funkcinių vejos robotų privalumų neriboja nei sudėtingas vietos reljefas, oro sąlygos, nei plotas, kurį planuojate prižiūrėti padedami išmaniųjų pagalbininkų. Dažniausiai vejapjovių robotų darbinio ploto pajėgumai svyruoja nuo 6 iki 50 arų, todėl nepriekaištingai žaliuos tiek maža, tiek ir didelė veja.

„MOKI VEŽI“ marketingo vadovė pažymi, kad dabar vejos robotų kainos prilygsta piniginei stumiamos žoliapjovės ar trimerio vertei:

„Neretai pirkėjus stebina, jog lyginant vejos robotus ir vejos traktoriukus, už vidutinę pastarųjų rinkos kainą galima įsigyti net kelis išmanesnius ir komfortiškesnius robotus.“

Vien tik vejapjovės neužteks

Įsigyti ir vejos priežiūrai naudoti tik vejapjovę neužteks, pabrėžia „MOKI VEŽI“ atstovė. Pasak jos, idealiai vejos priežiūrai teks naudoti ir kitus sodo įrankius, pavyzdžiui, krūmapjovę, trimerį, žolės ar krūmų žirkles.

„Išvardinti prietaisai padės nepriekaištingai suformuoti vejos ir gėlynų kraštus, nupjauti sunkiau pasiekiamus vejos kampelius, apdailinti medelius bei krūmus, kurių šakos ir lapija trukdo sklandžiai pjauti veją. Tačiau ir tai dar ne viskas – tam, kad veja žaliuotų, o jūs sulauktumėte daugybės pagyrų dėl kone profesionalios vejos priežiūros, pievelės turi būti reguliariai mulčiuojamos ir tręšiamos“, – akcentuoja pašnekovė.

Žolės mulčiavimas apsaugo veją nuo piktžolių, per didelio drėgmės išgaravimo bei sukuria palankų mikroklimatą vejai naudingiems mikroorganizmams. Mulčiuokite veją naudodami tiek organines, tiek ir neorganines medžiagas: skiedras, durpes, plėveles, žvyrą, akmenukus bei žolę, kurią nupjovėte.

Šiuo metu visose „MOKI VEŽI“ parduotuvėse galima rasti didelį ekologiškų ir kitų trąšų visų tipų vejoms, o jose dirbantys ekspertai visuomet patars, kaip veją atgaivinti naudojant specialias chemines medžiagas, kokias sėklas ar trąšas rinktis, kaip jas naudoti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: