Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Vėl bus leidžiama laidoti Panevėžio senosiose kapinėse

Panevėžio miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą pakeisti Panevėžio senųjų kapinių, vadinamų Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos kapinėmis, statusą iš neveikiančių į riboto laidojimo. Tai reiškia, kad šiose kapinėse bus galima laidoti kremuotus žmonių palaikus prosenelių, senelių ar tėvų kapavietėse.

Tarybos sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad Panevėžio miesto kapinėse sparčiai mažėja naujų laidojimo vietų. Pakeitus Senųjų kapinių statusą kapinių prižiūrėtojas gyventojams galės išduoti leidimus laidoti šeimos kapavietėse. Asmenys, kurie ateityje norės gauti leidimą laidoti kremuotus žmogaus palaikus, pirmiausia turės atlikti kapavietės identifikavimo procedūrą, todėl siūloma iš anksto susitvarkyti įrašus laidojimų ir kapaviečių statinių registravimo žurnale. Sprendimas dėl kapavietės identifikavimo priimamas per 20 darbo dienų, todėl iš anksto neidentifikavus kapavietės, žmonėms reikės laukti ir kremuotus žmogaus palaikus urnoje laikinai saugoti tam pritaikytose vietose. Atkreipiame dėmesį, kad norint gauti leidimą laidoti šiose kapinėse reikės gauti ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Panevėžio–Utenos teritorinio skyriaus suderinimo dokumentą. Šiai dienai yra 20 žmonių, kurie susitvarkę įrašus laidojimų ir kapaviečių statinių registravimo žurnale ir jau gali gauti leidimą palaidoti kremuotus žmogaus palaikus (urną). Gyventojai dėl leidimo laidoti išdavimo turi kreiptis tel. 8 618 59 096 arba el. paštu kapines@psa.lt.

Asmenys, kurie kapinių įrašų dar nesusitvarkę, kai nėra paminklinio akmens, antkapio ar lentelės su užrašu kas ir kada palaidota, turi teikti prašymą Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriui dėl kapavietės identifikavimo. Tais atvejais, kai kapavietėje yra palaidotų asmenų tapatybę žyminčių paminklų ir užrašų ant jų (nuoroda apie šeimos kapavietę arba nurodyti kapavietėje palaidoti asmenys su gimimo ir (ar) mirties datomis), tačiau nėra išlikusių įrašų žurnaluose, gyventojai turi:

pateikti rašytinį prašymą Panevėžio miesto savivaldybės administracijai;

pateikti visus turimus dokumentus apie kapavietę ir joje palaidotus asmenis patvirtinančius pateiktus duomenis (išrašus iš bažnytinių registravimo knygų, civilinės metrikacijos įstaigų ar seniūnijų seniūnų išduotus mirties liudijimus, nuotraukas ir kt.).

Sprendimą dėl kapavietės duomenų įrašymo į žurnalą priima Miesto infrastruktūros skyrius pagal pateiktą medžiagą. Iškilus bent kokiems klausimams dėl laidojimo Panevėžio senosiose kapinėse galite kreiptis į Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistę Simoną Mickutę tel. (8 45) 504 477 arba el. p. simona.mickute@panevezys.lt.

Nuo 1960 m. Panevėžio senosios kapinės turi neveikiančių kapinių statusą. 1993 m. jos įtrauktos į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą, suteiktas valstybės saugomo objekto statusas. Kapinių kompleksą sudaro 35 paveldo objektai. Šiuo metu didžioji dalis kapaviečių yra sunykusios ir nebeprižiūrimos, tvarkomų kapaviečių čia kasmet mažėja.

Šiuo metu Panevėžyje veikiančių kapinių statusą turi Panevėžio miesto Šilaičių ir Pašilių civilinės kapinės. Miesto infrastruktūros skyriaus duomenimis Šilaičių ir Pašilių civilinėse kapinėse palaidota apie 20 500 gyventojų.

Riboto laidojimo statusas suteiktas Kristaus Karaliaus katedros ir Panevėžio senosioms kapinėms. Neveikiančių kapinių mieste yra 10: Panevėžio senosios kapinės Venslaviškio g., Panevėžio stačiatikių senųjų kapinių komplekso senosios kapinės (J. Tilvyčio g.), Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vieta (Krekenavos g.), Panevėžio žydų senosios kapinės (Sietyno g.), kapinės, kuriose palaidoti hitlerinės okupacijos metais nužudyti žmonės (Staniūnų miškelis), Antrojo pasaulinio karo vokiečių karių ir sentikių kapinės (Pajuostės pl.), Pirmojo pasaulinio karo Rusijos armijos karių kapinės (Kultūros ir poilsio parkas), buvusios Venslaviškio kaimo kapinės (Tinklų g.), sovietinio teroro aukų ir Vokietijos karo belaisvių kapai (A. Baranausko g.), Pirmojo pasaulinio karo Rusijos imperijos karių kapinės (Velžio kel.). Visos neveikiančios Panevėžio miesto teritorijoje esančios kapinės ir riboto laidojimo Panevėžio senosios kapinės įrašytos į Kultūros vertybių registrą.

Panevėžio miesto kapinių priežiūros paslaugas teikia AB „Panevėžio specialus autotransportas“, Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje mirusių žmonių palaikų gabenimo patologinės anatomijos tyrimams ar teismo medicinos ekspertizėms, tyrimams, laikino laikymo (saugojimo) paslaugas ir neatpažintų mirusiųjų savivaldybės teritorijoje laidojimo paslaugas – UAB „Ramybės takas“.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: