Vėl sulaikyta „kontrabanda betone“

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savaitgalį, spalio 10 d., Kenos geležinkelio poste sulaikytos didelės cigarečių kontrabandos.

Nelegalius rūkalus šeštadienį aptiko Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai, tikrindami iš Baltarusijos atvažiavusį traukinį su statybinėmis medžiagomis.

Tikrinant vagoną su betoninėmis plokštėmis, muitininkų įtarimą sukėlė deklaruoto ir realaus svorio neatitikimas. O pragręžę vieną iš plokščių, ant grąžto pareigūnai pastebėjo tabako pėdsakus.

Iškėlus plokštes ir pradėjus jas ardyti, paaiškėjo, kad kiekvienos plokštės viduje įrengtos metalinės dėžės, prikimštos nelegalių rūkalų – baltarusiškų cigarečių „NZ“.

Dėl sudėtingų ardymo darbų, kontrabanda dar nėra iki galo suskaičiuota, tačiau pareigūnų vertinimais, plokštėse paslėpta apie 240 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 850 tūkst. eurų.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis dėl kontrabandos, jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Šiemet Kenos geležinkelio poste jau buvo aptikta panaši kontrabanda. Sausio 14 d. muitininkai 100 tūkst. eurų vertės cigarečių siuntą rado paslėptą traukiniu iš Baltarusijos gabentame pamatinių blokų krovinyje. Cigaretės buvo supakuotos į geležinius „karstus“ ir aplietos betonu.

Anot muitinės pareigūnų, cigarečių kontrabandos vežimas geležinkeliu jau keletą metų yra viena iš labiausiai stiprėjančių tendencijų. Todėl labai aktualu kuo greičiau įrengti rentgeno kontrolės sistemas nuolatinei geležinkelio transporto patikrai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: