Verslas ir mokslas telkia pajėgas kurdami ateities miestą

Panevėžys – vienas Lietuvos miestų, turinčių tvirtą ateities viziją ir siekį tapti moderniu pramonės centru. Penktas pagal dydį šalies miestas gali pasigirti gebėjimu suderinti nedidelio miesto patogumą gyventi su gyvybinga, modernia pramone ir į technologinius mokslus orientuota švietimo sistema. Būtent šios sinergijos kuriamų privalumų įvertinti į miestą rinkosi Lietuvos inovacijų centro įgyvendinamos tarptautinės iniciatyvos „Foundation” partneriai.

Regionas turi daug neišnaudojamo potencialo

Natūralu, kad įgyvendinant novatoriškas strategijas iškyla daugybė iššūkių ir nenumatytų klausimų, kai kuriuos iš jų gvildenome kartu su „Foundation” projekto partneriais, kurie taip pat sprendžia panašias regiono vystymo problemas, stengdamiesi didinti regiono ekonominį atsparumą. Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Tautvydas Pipiras pabrėžia, jog regiono vystymosi sėkmė priklauso nuo tarpusavio pasitikėjimo. Panevėžio mieste ir jo regione yra daugybė neišnaudoto potencialo, kuris slypi pirmiausia pačiose įmonėse: tai ir idėjos, ir įmonių generuojami duomenys, ir turimos technologijos. Išteklių dalinimasis bei stipresnis bendradarbiavimas galėtų atverti kelią naujoms proveržio inovacijoms ir didinti įmonių efektyvumą bei konkurencingumą.

Regiono specializacijai bėgius tiesa pramonės tradicija

Svečiams iš užsienio pristatyti miestą padėjo Panevėžio plėtros agentūra, kurios vadovė Monika Miniotaitė ne tik pasveikino svečius, atvykusius į Panevėžį, bet ir pristatė miesto verslo aplinką: „Pramonės sektorius Panevėžio regione išsivystęs geriau nei kitur Lietuvoje. Jis sukuria trečdalį regiono bendrojo vidaus produkto, daugiau nei penkiuose šimtuose pramonės įmonių dirba kone trečdalis regiono gyventojų. Tačiau mes dirbame ne tik siekdami pritraukti į miestą daugiau pramonės įmonių, padėti čia jau veikiančiam verslui didinti atsparumą, tačiau ir kurdami geresnes sąlygas gyventojams mėgautis galimybėmis šiame mieste. Būtent todėl agentūra dirba ir ties pramoninio turizmo skatinimo strategija. Norime išnaudoti visas galimybes puoselėti pramonės tradiciją, kurią Panevėžys kuria jau ne vieną dešimtmetį.”

Į miestą atvykę iniciatyvos „Foundation” partneriai turėjo galimybę aplankyti ne tik čia veikiančias pramonės įmones (tarp jų ir Harju Elekter), bet ir susipažinti su pramoninio turizmo teikiamomis galimybėmis apsižvalgant po Panevėžio stiklo gamyklą ir Glasremis meninio stiklo studiją bei išbandant kelionę Panevėžio Siauruku.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: