Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-04-03

Verslas reaguoja į karantiną: prie „Pigu.lt“ e. prekyvietės jau prisijungė virš 400 bendrovių

Koronaviruso pandemijai pasiekus Baltijos šalis ir valstybėms paskelbus fizinės prekybos ribojimus, šimtai verslų kreipėsi į internetinės prekybos bendrovę UAB „Pigu“ dėl galimybės prekiauti per jos valdomas e. parduotuves „Pigu.lt“, „220.lv“ ir „Kaup24.ee“. Suprasdama verslo būtinybę, „Pigu“ beveik 3 kartus padidino e. prekyvietės komandą ir spartina naujų partnerių prisijungimo prie platformos procesą.

420 bendrovių šiuo metu jau turi sutartis prekiauti per „Pigu“ e. prekyvietę. Daugiau nei pusė jų – Lietuvoje, o maždaug po 100 – Latvijoje ir Estijoje. Didelė dalis bendrovių prisijungė per pastarąsias dvi savaites, kai Baltijos šalyse paskelbti įvairūs fizinės prekybos ribojimai.

„Per labai trumpą laiką iš e. prekybos kanalo tapome svarbia ekonomikos grandimi, užtikrinančia dalies bendrovių galimybę veikti šiuo sudėtingu laikotarpiu. Žinoma, šiuo metu įmonės kuriasi ir savas e. parduotuves, bet iš savo patirties puikiai suprantame, kad tam, jog e. prekybos pardavimai vyktų,  vien internetinio adreso ir tvarkingo dizaino neužtenka. Mes šiuo atveju siūlome sprendimą: prisijungti prie jau veikiančios platformos, turinčios nuolatinį pirkėjų srautą, ir pasinaudoti mūsų rinkodaros priemonėmis, logistika ir klientų aptarnavimu“, – teigia Dainius Liulys, „Pigu“ generalinis direktorius.

Pasak jo, pirkėjų akimis, šiuo metu vykstantį procesą galima pavadinti evoliucija, kai prisijungiant šimtams partnerių e. parduotuvė tampa prekybos centru internete, su gausybe skirtingų pardavėjų ir visų reikalingų prekių asortimentu vienoje vietoje.

Didina komandą

Dėl išaugusio prisijungiančių bendrovių skaičiaus taip pat reikšmingai išplėsta su e. prekyviete dirbanti komanda.

„Per savaitę sulaukiame daugiau nei 100 naujų registracijų, intensyviai dirbame su įmonėmis. Dėl šios priežasties padidinome savo komandą beveik 3 kartus iki daugiau nei 30 žmonių, taip pat papildomai samdome specialistus, kurie padeda įtraukti prekes į mūsų asortimentą, jų dabar jau turime 10“, – kalba D. Liulys.

Ką parduoda karantino metu?

Pastarosiomis savaitėmis „Pigu.lt“ pardavimai – daugiau nei 100 proc. didesni, nei pernai tuo pačiu metu. Pasak D. Liulio, kai kurių prekių paklausa karantino metu ypač išaugo ir verslas tuo gali pasinaudoti.

„Be abejo, labai išaugo įvairių prekių, būtinų saugumui ir sveikatai, pardavimai. Kitos šiuo metu populiarios kategorijos – žaislai, laisvalaikio ir kitos prekės vaikams, sodo prekės, tokios kaip šiltnamiai ar vejapjovės, lauko baldai. Auga poreikis sporto inventoriui ir laisvalaikio lauke prekėms – batutams, čiuožykloms, smėlio dėžėms, kepsninėms ir paspirtukams“, – sako „Pigu“ vadovas.

Išaugęs kai kurių kategorijų populiarumas – galimybė verslui, dirbančiam e. prekyvietėje. Tokia galimybe jau pasinaudojo UAB „Synkarb Global“, prekiaujanti įvairia sporto įranga, tokia kaip pasipriešinimo gumos, kamuoliai, kilimėliai ir masažo volai.

„Įvedus karantiną, mūsų pardavimai e. prekyvietėje išaugo 5 kartus. Nesame naujokai dirbant su įvairiomis platformomis, todėl pastebime, kad „Pigu.lt“ sistema čia – lengvesnė, nei, pavyzdžiui, „Amazon“, o taip pat džiugina tai, kad „Pigu.lt“ kiekvieną mėnesį tobulina platformą, eksperimentuoja, todėl naudotis e. prekyviete tampa vis patogiau“, – sako Pavelas Braknys, „Synkarb Global“ vadovas.

Savo e. prekyvietę kitoms įmonėms „Pigu“ atvėrė praėjusių metų rugsėjį. Savo partneriams bendrovė siūlo pasiekti didžiausią Baltijos šalyse e. prekybos klientų srautą, logistikos ir klientų aptarnavimo paslaugas bei mokėjimų infrastruktūrą. Kitaip tariant, padeda ir pasirūpina visa prekės kelione nuo paieškos lango iki pirkėjo rankų, kas itin aktualu šiuo metu, kai dalis verslo neturi išvystytų savų e. prekybos funkcijų. Pardavėjai moka mėnesinį mokestį, taip pat – komisinius mokesčius nuo parduotų prekių, kurių dydis priklauso nuo prekių kategorijos.

Saugus ir greitas pristatymas

Reaguodama į ekstremalią situaciją, „Pigu.lt“ komanda jau iki šiol ėmėsi priemonių, užtikrinančių tiek darbuotojų, tiek klientų saugumą. Tarp jų – grynųjų pinigų atsisakymas, nemokamas užsakymų nuo 30 eurų pristatymas į terminalus. „Pigu.lt“ parduotuvės transformuotos į užsakymų atsiėmimo punktus, tuo metu sandėlyje darbas organizuojamas trimis tarpusavyje kontakto neturinčiomis pamainomis.

Tuo pačiu metu įgyvendinami sprendimai siekiant greičiau ir patogiau pristatyti prekes: šią savaitę Alytuje, Marijampolėje ir Mažeikiuose pradėjo veikti mobilūs užsakymų atsiėmimo punktai, atidaryta nauja, patogesnė ir geresnėje vietoje esanti parduotuvė Kaune. Planuojama plėsti savitarnos terminalų tinklą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: