Verslo centrui U219 suteiktas tvarumo standartas BREEAM

Pernai rugsėjį Vilniuje duris atvėrusiam verslo centrui U219 suteiktas „BREEAM New Construction Very Good“ sertifikatas, patvirtinantis atsakingą vystytojų požiūrį į aplinką ir žmogaus sveikatą, geresnius eksploatacinius parametrus ir efektyvumą, bei garantuojantis ilgalaikę grąžą.

„BREEAM“ standartą turintys statiniai užtikrina geresnes sąlygas žmogaus sveikatai ir patogesnę darbo aplinką, pasižymi stipresne higienos apsauga, o jų paliekamas CO2 pėdsakas – gerokai mažesnis. Šiuo sertifikatu įvertinamas statinio poveikis aplinkai, naujų technologijų ir infrastruktūros pritaikymas darbuotojams bei kiti aspektai. Standartas išduodamas vieną kartą ir galioja visą pastato gyvavimo laiką.

Anot pastatą valdančios įmonės „Panevėžio statybos trestas“ valdybos pirmininko Justo Jasiūno, verslo centrui U219 suteiktas „Very good“ (liet. labai gerai) sertifikato lygis: „Jau projektuojant U219 buvo galvojama apie darnios veiklos standartus ir reikiamų „BREEAM“ kriterijų integravimą šiam verslo centrui. Sėkmingai įgyvendinus iškeltus siekius pastatui suteiktas sertifikatas, patvirtinantis kokybę ir supratimą apie tvaraus požiūrio naudą ne tik gamtai, bet ir investuotojams bei nuomininkams.“

Šalia vienos pagrindinių sostinės gatvių – Ukmergės g. – iškilusiame pastate yra įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, kurių kiekį ateityje planuojama vis didinti, atsižvelgiant į augantį visuomenės sąmoningumą ir jos poreikius. Taip pat įrengtos dviračių saugojimo vietos. U219 darbuotojai gali pasinaudoti pastate įrengtais dušais ir persirengimo kambariais su rakinamomis daiktų saugojimo spintelėmis, sumontuotomis rūbų džiovinimo spintomis.

Objekto žalumą atspindi specialiais dekoratyviniais augalais apželdinta terasa. Taip pat siekiant padidinti ekologinę objekto teritorijos vertę, ant verslo centro stoto įrengta 20 inkilų, padedančių puoselėti paukščiams palankią terpę net ir labai urbanizuotoje aplinkoje.

Objekto vertinimą atliko ir rekomendacijas teikė UAB „VESTA Consulting“, licencijuoti „BREEAM“ vertintojai.

U219 verslo centras priklauso nekilnojamojo turto vystymo bendrovei UAB „Šeškinės projektai“, kuri yra AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) įmonių grupės dalis. Tarp verslo centro U219 nuomininkų – viena didžiausių statybos bendrovių AB „Panevėžio statybos trestas“, viena didžiausių kelių tiesimo bendrovių Lietuvoje AB „Panevėžio keliai“, AB „Lietuvos geležinkeliai“, didžiausia pasaulyje privati farmacijos kompanija „Boehringer Ingelheim“, Danijos technologijų bendrovė „Danfoss“, restoranų ir kino teatrų valdytoja „Apollo Group“, mobiliųjų žaidimų kūrimo studija „Estoty Vilnius“, „Electrolux“ atstovybė Lietuvoje ir kt. Taip pat verslo centro patalpose veikia kavinė „Sugamour“, pietų restoranas „Lunch Up“ ir kt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: