Verslumo ugdymas per karjeros valdymą

Lietuvoje dar nėra sukurta nuosekli ir tęstinė verslumo ugdymo sistema, todėl Panevėžio kolegija siekia įvairia studentų praktine veikla, taikant inovatyvius verslumo patirties mokymo modelius ir remiantis įmonių patirtimi įtraukti jaunimą į verslo veiklą.

Panevėžio kolegija įgyvendino projektą „Interaktyvus verslumo ugdymas per karjeros valdymą“, kurį finansavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Projektu buvo siekiama tobulinti Panevėžio kolegijos studentų verslumo kompetencijas, įgyvendinti pridėtinę vertę kuriančias idėjas ir ekonominį, socialinį bei kūrybinį aktyvumą verslo srityje.

Projekto metu vyko mokymų ciklas „Planuok, Įgyvendink ir Valdyk savo Karjerą“, kuriame dalyvavo 30 atrinktų studentų iš 4 studijų krypčių (Biomedicinos, Technologijų, Socialinių mokslų ir Meno). Projekto metu studentai diskutavo įvairiomis temomis: „Karjeros tikslų ir vizijos kūrimas“, „Karjeros sprendimų priėmimas“, „Karjeros plano sudarymas“, „Karjeros įgyvendinimas: asmeninių finansų valdymas, mokymosi proceso valdymas, darbo paieškos proceso valdymas, įsitvirtinimas darbe“, „Karjeros derinimas su kitomis gyvenimo sritimis“, „Verslo idėjos projekto aprašymas“, „Verslo aplinkos analizė ir vertinimas“, „Marketingo veiksmai it priemonės verslo idėjos įgyvendinimui/pasirinkto produkto populiarinimui“, „Žmogiškųjų, materialiųjų ir finansinių išteklių poreikis verslo idėjos įgyvendinimui“, „Verslo idėjos įgyvendinimo vizualizacija“. Ypatingai studentams patiko susitikimas su UAB „RIFAS“ verslo plėtros direktoriumi Tomu Prūsu. Verslininkas atskleidė įdomų požiūrį į tai kokio darbuotojo verslui reikia šiandien. Apibendrindami mokymus studentai džiaugėsi, kad šių mokymų metu kristalizavosi pagrindiniai karjeros siekiai ir jų įgyvendinimo etapai, sustiprėjo suvokimas, kad ir mažiausi kasdieniai žingsniai veda prie didelių gyvenimo pokyčių. Kiekvieno žmogaus idėja, kad ir kokia ji šiandien atrodo neįmanoma, su drąsa ir kantrybe gali būti realizuota.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: