Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-02-24

Vertimo biuras: kaip atpažinti kokybiškas paslaugas?

Vertimo kokybė – pats svarbiausias reikalavimas, kurį turėtume kelti vertėjams. Rasti kompetentingus specialistus gali atrodyti kaip tikras iššūkis. Pastaruoju metu šias paslaugas teikia gausybė įmonių bei savarankiškai dirbančių specialistų. Visgi jų atliekami darbai ne visais atvejais gali būti pakankamai aukštos kokybės. Esminis kirbantis klausimas – kokiomis savybėmis privalo pasižymėti profesionalūs vertimų biurai. Didžiuosiuose šalies miestuose, ypatingai Vilniuje, vertėjų pasiūla ypač didelė, tad norint rasti aukštos kompetencijos vertėjus, vertėtų žinoti kelias reikšmingas ypatybes.

Vertimo biuras Vilniuje „Lisnora“ – kokybiškos paslaugos

Kokybiškų vertimų ypatybės:

  • Profesionalūs vertėjai yra puikiai įgūdę taisyklingai vartoti ne vien savo gimtąją, bet ir praktikuojamas užsienio kalbas. Taisyklinga gimtoji kalba labai reikšminga, kadangi vertėjai gali versti ir vien į savo gimtąją kalbą. Minimos srities specialistai turėtų domėtis gramatikos bei skyrybos taisyklių pakeitimais, atsirandančiais naujadarais. Tekstas turi skambėti taip, jog dėl išversto teksto nekiltų jokio įtarimo – jis turėtų būti taip lengvai skaitomas, lyg jį būtų parašęs ta kalba kalbantis žmogus. Šių specialistų užsienio kalbų žinios taipogi privalo turi būti nepertraukiamai tobulinamos. Paprastai žinomas vertimo biuras būtent tai ir daro.
  • Profesionalių programų naudojimas. Gebėjimas vertimo proceso metu pasitelkti elektroninius žodynus, kitas labiausiai paplitusias programas yra neatsietinas nuo vertėjo kasdienybės. Visiškai nediskutuotina galimybė greitai patikrinti rašybos ar gramatikos klaidas vertėjams ypač taupo laiką. Pažangiausia įranga bei ja naudotis įgūdę specialistai – tuo pasižymėti turėtų bet kurie patikimi vertimų biurai. 
  • Tekstuose nepasitaiko jokių klaidų. Techninio pobūdžio dokumentai turėtų būti išverčiami ypatingai preciziškai, kadangi netgi iš pažiūros mažytė klaida gali neigiamai paveikti sistemos veikimą ir net sugadinti įrenginius. Neteisingi vertimai gali pridaryti nuostolių ne vien tik mechanizmams, o ir žmonėms, kurių darbas susijęs su juo. Tarkim, elektrikai, atliekantys darbus pagal klaidingus reikalavimus, rizikuoja susižaloti.
  • Kruopščiai atliekama informacijos paieška. Netgi tuomet, kai vertėjai – savo srities specialistai, jie ne visada gali būti visažiniai. Teksto vertimo metu gali būti susiduriama su iki tol dar niekada negirdėtomis frazėmis ir nežinomų žodžių reikšmėmis. Patikimi vertėjai aiškiai suvoks, kur būtų galima rasti rūpimą informaciją. Tam būtini patikimi žodynai bei aktualūs internetiniai puslapiai. Dar vienas nepaprastai reikšmingas dalykas: kompetentingas vertėjas privalo turėti galimybes konsultuotis su reikiamų sričių specialistais.
  • Analitinių įgūdžių taikymas. Visų pirma reikėtų apsispręsti, ar pasirinktas vertimų biuras galės suteikti reikiamas paslaugas ir pasiūlyti papildomų paslaugų, kai neatmetama, kad jų gali reikėti. Vilnius pasižymi ypač didžiule pasiūla. Ji, deja, ne visuomet atspindi aukštus standartus. Taipogi ir vertėjas turėtų būti tikras, kad sukauptos žinios, kompetencijos lygis bei patirtis leis tekstą išversti kokybiškai. Analitinis protas reikšmingas pastebint, kokiai auditorijai ruošiamas tekstas, tad pagal tai turėtų būti pasirenkamas rašymo stilius, kitos teksto pateikimo ypatybės.

Vertimo biurai: kiti svarbūs aspektai

Kiek pasirinktas vertimų biuras galėtų būti patikimas, gana daug nusako ir jo patirtis. „Lisnora“ – vertimo biuras, kurio komanda šalyje teikia paslaugas daugiau kaip 13 metų. Reikalui esant specialistai bendradarbiauja su kitų sričių kalbų atstovais, nepertraukiamai tobulina savo įgūdžius. Minėtos įmonės vertėjų komanda stengiasi pasiūlyti labiausiai tinkantį sprendimą. Jei ieškoma  ilgametę patirtį turinčių specialistų, ypač plataus paslaugų spektro, aukštomis darbuotojų kompetencijomis pasižyminčio vertimų biuro (Vilniuje ar bet kuriuose kituose šalies miestuose), kuriuose turimi lūkesčiai būtų pateisinami su kaupu, verta susisiekti su „Lisnora“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: