Vestuvės COVID19 akivaizdoje: kokie pokyčiai laukia?

Pasaulį sukausčiusi Covid-19 pandemija, rodos, traukiasi, tačiau daugelį sužadėtinių virusas privertė pakoreguoti savo planus. Socialinė izoliacija, įvairūs draudimai – visa tai griauna net ir ilgą laiką kurtus planus, o užtikrintumo nesuteikia ir nežinomybė dėl ateities. Kaip neleisti virusui sugriauti vestuvių planų pataria vestuvių planuotoja Inga Klimienė, jaunavedžių šventes organizuojanti ir iš įvairiausių situacijų juos gelbėjanti daugiau nei dešimtmetį.

Situacija rinkoje – įtempta

Įvairias vestuvių paslaugas siūlantys tiekėjai, lengvinant karantino sąlygas, stengiasi pildyti savo tvarkaraščius, tačiau iš tikrųjų vis dar nežinome, kas bus. Daugelis vestuvių neįvyko kaip buvo planuota, užsienį pasirinkusios poros, tikėtina, šiemet ten susituokti taip pat negalės, o gąsdinimai antrąja viruso banga taip pat verčia paskubėti amžiną meilę prisiekti vasaros metu. Visa tai sukelia įtampą, kai kyla problemų siekiant patenkinti rinkos poreikius.

Inga Klimienė spėja, kad per keletą pastarųjų metų susiformavusi tendencija vestuvėms rinktis įvairias savaitės dienas dar labiau išpopuliarės. Antra vertus, norint suspėti į „vestuvių traukinį“ dar šiemet, teks veikti greitai ir užtikrintai. Vestuvių planuotojos nuomone, švelninant karantino sąlygas ir ateityje didžiausios paklausos galimai sulauks galimybė greitai, per trumpą laiką suplanuoti, kokybiškas ir ekonomiškas vestuves. O šioje situacijoje viena geriausių išeičių yra vestuvių paketai Lietuvoje. Tai gana nauja, tačiau itin patogi paslauga, kai jaunavedžiai gali užsisakyti visą paslaugų krepšelį iš karto.

Inga Klimienė

Jei planuojate šventę, verta paskubėti – savo vestuves kitiems metams atidėjusios poros konkuruos ne tik viena su kita, bet ir su nauja paklausa. Tačiau datų vasarą, populiariausiu vestuvių laikotarpiu, skaičius yra ribotas, todėl laimės tie, kurie paslaugas suskubs rezervuoti anksčiausiai. Negalima atmesti ir galimybės, kad augant paklausai, į viršų šoktelės ir kainos.

Kodėl vestuvių paketas?

„Vestuvių vieta, maistas, pramogos, vakaro vedėjas, muzikantai, gėlės – planuojant vestuves reikia pasirūpinti daugybe dalykų. Paslaugų teikėjų paieška, atranka ir analizė reikalauja labai daug laiko, pastangų ir žinių, kurių dažniausiai pradėję vestuves planuoti sužadėtiniai neturi, – pasakoja su poromis dirbantis I. Klimienė. – Jie susiduria su jiems nepažįstama sfera, kurią tinkamai išanalizuoti vienos nakties neužteks, o ir klaidų išvengti retai pavyksta. Be to, pastaruoju metu ryškėja sužadėtinių poreikių tendencija, kai vestuves norima suplanuoti ekonominiu biudžetu, tačiau išlaikant aukštą paslaugų kokybę. Tai neabejotinai kelia nepaprastai daug iššūkių: reikia ne tik rasti tinkamas paslaugas tiekėjų minioje, bet ir viską suderinti tarpusavyje. Gera žinia – vestuvių paketai apima visas reikalingas paslaugas, tad belieka pasirinkti tinkamiausią variantą ir daugiau dėl nieko nereikės sukti galvos. Vestuvių paketai yra sukurti profesionalų, todėl parinktais paslaugų teikėjais galite pasitikėti.“

I. Klimienės nuomone, vestuvių paketai gali būti tikras išsigelbėjimas COVID19 akivaizdoje tiems, kurie ketina tuoktis dar šią vasarą, bet dėl karantino planavimo veiksmai sustojo. Iki vestuvių sezono piko liko labai nedaug laiko, tad gerai suplanuoti vestuves galima ir nesuspėti. Todėl paketai neabejotinai taps puikiu „gelbėjimosi ratu“ nusprendusiems susituokti paskutinę minutę. Šiuo laikotarpiu atidėti meilės šventę būtų neprotinga – negalime būti tikri, kaip situacija pasaulyje vystysis ateityje.

Kokie besituokiančių porų pokyčiai?

Užklupus pasaulinei pandemijai gyvenimo tempas sulėtėjo, o kai kurie dalykai pasikeitė iš esmės. Planuodama vestuves Inga Klimienė lengvai pastebi pokyčius – jos nuomone, jų neišvengiamai atneš ir pastarieji įvykiai.

Visų pirma, bent jau artimiausiu metu vestuvių svečių sąrašas pastebimai sutrumpės. Dideli susibūrimai dar ilgai gali skatinti įvairias baimes mūsų pasąmonėje. Antra vertus, išaugs nuotraukų ir netgi tiesioginių transliacijų poreikis. Vestuvių šventės taps labiau interaktyvios, daugiau dėmesio bus koncentruojama į bendravimą, išliekančius prisiminimus. Tai puikus metas vestuvių fotografams ir filmuotojams išplėsti savo siūlomų paslaugų portfelį.

Nereikėtų stebėtis ir kaukėmis. Jos gali tapti smagiu aksesuaru jauniesiems ir svečiams, taip pat jas turėtų dėvėti ir aptarnaujantis personalas. Jei baltos padavėjų pirštinės anksčiau asocijavosi su renginio aptarnavimo lygiu, dabar jos tapo privalomu rūpesčiu.

„Laukia išties daug iššūkių, todėl turime tam pasiruošti. Vestuvių planuotojai yra pasirengę ištiesti pagalbos ranką, o vestuvių paslaugų paketai padės jauniesiems įvairiose situacijose rasti išeitį. Lietuvoje tai dar naujiena, kuri patiks ieškantiems kokybės už ekonomišką kainą. Įsisukus į vestuvių rengimą svarbiausia prisiminti, kad šioje šventėje svarbiausi abipusiai jausmai ir laikas kartu“, – primena I. Klimienė.

Vestuviu_planuotoja_Inga_Klimienė (Nuotr Nerijus Januška)

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: