Vestuvės svetur ir Lietuvoje

Lietuviai namo grįžta dėl pirtelės

Ne viena mergina žiūrėdama romantines komedijas, o dar tiksliau – romantiškas jų pabaigas su vestuvėmis ant jūros kranto, atsidūsta: kada nors ir aš taip! Garantuota saulė, svajingai plazdančios suknelės, egzotiška muzika ir vaišės vilioja ne vieną jauną porą. Ne viena jauna pora šias svajones ir įgyvendina: įteikę pakvietimus tik keliems artimiausiems kelia sparnus svetur. Tačiau yra ir kita pusė – ilgus metus Ispanijoje, Airijoje ar Anglijoje gyvenančios poros švęsti tuoktuves grįžta namo. Kas, kaip ir kodėl šiandien jų ir klausiame:

Mindaugas ir Edita (vestuves švęsti grįžo iš Airijos):

Visų pirma, grįžom dėl to, kad čia yra visi brangiausi žmonės: giminės, draugai ir t.t. Vis dėlto, pigiau skristi mums, negu visus skraidinti ten (šypsosi). Kita labai svarbi priežastis buvo tradicijų poreikis. Lietuvoje juk pilną kaimo turizmo sodybų, pirčių ir kitų pramogų, o ten visos vestuvės švenčiamos viešbučiuose, tad ir pasiūlos kitokiems poreikiams – mažiau.

Neringa (ištekėjusi už brito, vestuves švęsti grįžo iš Airijos)

Kai atėjo laikas nuspręsti, kur kelsime vestuves, pasirinkti teko iš trijų šalių: Lietuvos, Anglijos ir Airijos. Po trumpų diskusijų ir griežtų Anglijos įstatymų peržiūros, vieningai buvo nuspręsta vestuves kelti Lietuvoje. Priežasčių buvo ir kitų: viena pagrindinių ta, kad tai yra mano namai ir visada norisi grįžti pas šeimą ir draugus, ten kur viskas pažįstama ir sava. Kita svarbi priežastis priimant sprendimą buvo vestuvių išlaidos. Rengiant vestuves Lietuvoje buvo galima surengti gražesnę, prabangesnę ir tikrai neeilinę šventę, o jos organizavimas buvo daug paprastesnis ir greitesnis nei Airijoje. Viskas įprasta, aišku, artimieji gali padėti, o ir keletas papildomų skrydžių namo organizavimo klausimais visada yra malonu. Būtų galima vardinti daugybę logiškų priežasčių, tokių kaip ir tradicijos, vieta ir taip toliau, bet, ko gero, labiausiai viskam darė įtaką širdis – tiesiog jauti, kad kita vieta nebus tokia.

Kamilė (tuokėsi Vatikane)

Mes su vyru manome, kad vestuvės yra labai asmeniška dviejų žmonių šventė, skirta atšvęsti svarbiausiai gyvenime sąjungai, tad ši diena turi būti ypatinga jauniesiems, o ne visai giminei ir kaimynams. Vatikane nusprendėme tuoktis todėl, kad Roma ir Vatikanas yra nepaprasto grožio miestai su ištisais amžiais istorijos, taip pat Katalikų šventa vieta. Būti šios istorijos dalimi, tuoktis senutėlėje bažnyčioje, kur jau tuokėsi ir dar tuoksis daugybė kartų, mums atrodė nepaprastai gražu. Taip ir buvo: ceremonija įvyko nepaprastai jautriai, intymiai, su pilnomis mišiomis, kas buvo didelis pranašumas prieš lietuviškus 10-ties minučių intervalus. Mano nuomone, didžiausi vestuvių svetur pliusai: intymumas, galimybė skirti visą dėmesį savo partneriui, nes nereikia linksminti pulko svečių, užtikrintai gražus oras, o šventinė nuotaika truko ne dieną, o tol, kol viešėjome Italijoje. Taip sutaupėme laiko ir medaus mėnesiui – pietų Italiją pasiekti buvo daug lengviau. Liko ne tik nuostabūs prisiminimai, bet ir nauja tradicija – kasmetinės atostogos šiltuose kraštuose su šeimomis (tiems, kurie dalyvavo vestuvėse, kelionė labai patiko ir šventė buvo taip pat ypatinga). Pagrindiniai tuokimosi svetur minusai: gana sunku suorganizuoti (nors yra visos galimybės),bei tai reikalauja daug laiko ir pinigų. Tačiau pabrėžtina, kad tai – tikrasis organizavimas, o ne jaudinimasis, kokios spalvos servetėles padėti po balta mišraine (juokiasi). Dar kiek nerimo kėlė kiti žmonės, kurie tikėjosi, kad kelsime šventę Lietuvoje ir netgi pyko dėl mūsų pasirinkimo…Vis dėlto, jei grįžtų laikas, vestuves vis tiek organizuotume svetur.

Arvydas (gyvena Ispanijoje, ten ir tuokėsi)

Nuo dabartinių mūsų namų iki jūros – vos 100 kilometrų. Skrydžiai iš Lietuvos nebrangūs, maistas, kai pažįsti vietinius ir žinai, kur kreiptis, taip pat puikus: šviežios jūros gėrybės, vynas. Reikšmingų vietų katalikiškoje šalyje daugybė, todėl nereikėjo sukti galvos, kur apsilankyti ar pasifotografuoti. Ko gero, didžiausia investicija ir buvo lėktuvo bilietai. Kai kam pasisekė ir atskrido pigiau nei kainuoja geras butelis vyno, kiti pražiopsojo akcijas ir sau to nebegalėjo leisti…

Renginių organizatorius Haroldas iš JūsųRenginiai.lt

Vestuvių šventimo pliusai Lietuvoje bei svetur priklauso nuo to, ko labiausiai norite. Jei teikiate pirmenybę medaus mėnesiui, ramybei ir ypač plačiam pramogų pasirinkimui – parankiausia švęsti kurortinėse šalyse arba didmiesčiuose: čia tiesiog knibžda įvairių pramogų, atlikėjų, muzikos leidėjų, fokusininkų ir šiaip artistų, kokių Lietuvoje yra mažiau. Dėl tos pačios priežasties – konkurencijos – ir kainos gali būti visai įkandamos. Na, o jei norite atšvęsti tikras dideles lietuviškas vestuves, ko gero, bus puiki proga grįžti namo! Tradicinių paslaugų kainos pas mus vis dar yra dvigubai mažesnės, o nuostabią gamtą, pirtį ir ežeriuką sunku pinigais ir įvertinti…


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: