XI kamerinių spektaklių festivalis Panevėžyje

Vienuolika metų organizuojamas Kamerinių spektaklių festivalis tapo neatskiriama Panevėžio kultūrinio gyvenimo dalimi ir pelnė išskirtinį panevėžiečių ir miesto svečių susidomėjimą.

Šiemet festivalio spektaklių paletėje išvysime 13 pastatymų jaunimui ir suaugusiems, nudžiuginsime ir mažuosius mūsų žiūrovus su 2 spektakliais – Keistuolių teatro „Gaidelis ir vištytė”, Vilniaus kamerinio pagal A. Lindgren „Emilis iš Lionebergos”.

Festivalį balandžio 7 d. atidarys X festivalio laureatai – VšĮ „Menų spaustuvė” su premjeriniu spektakliu „59 Online”. Šioje modernioje pjesėje pasakojama apie interneto teikiamas galimybes ir jame tykančius pavojus, besiformuojančiai asmenybei.

Nemažai spektaklių apie meilę, aistrą…: „Atviro rato“ spektaklis „Banque” (rež. I. Stundžytė), Kauno kamerinio teatro Dž. Bokačio skandalingasis kūrinys „Dekameronas”, Cezario grupės pagal Maurivax pjesę „Dar viena meilės staigmena”. Kauno nacionalinio spektaklis „Aušros pažadas”, su scenos grande Jūrate Onaityte, papasakos apie begalinę motinos meilę sūnui. V.V. Landsbergio „Persikūnijimai” atskleis pasąmonės klodus. Klaipėdos dramos teatro komedija „Lunačerskio lunaparkas” parodys Rusijos provincijos problemas, ypač socialinius skirtumus tarp didmiesčio spindesio ir provincijos skurdo. Alytaus miesto teatro komedija pagal A. Čechovą „Spąstai“ privers šyptelti ne vieną žiūrovą, o kam ne smagu iš kito žmogaus ydų, neišprusimo, godumo pasijuokti?

Jaunimo teatro „Kita mokykla” nagrinės mokymo ir mokymosi temą, atverdamas duris į mokyklas, nespėjusias ar nesugebėjusias prisitaikyti prie esamojo laiko. Kartu tai akistata su šio laiko tikrove, kurioje tarsi privalai būti pažangus, pastebimas ir sėkmingas. Kurioje dominuoja stipresni ir gudresni. Kurioje vis sunkiau susitarti, kas yra tiesa…

J. Miltinio dramos teatro jaunieji aktoriai pristatys net du spektaklius (ir tik už vieno kainą) A. Čechovo „Rotšildo smuikas“ ir M. Meterlinko „Nekviestoji“.

Balandžio 19 d. festivalį uždarys organizatorių spektaklis T. Williamso „Stiklinis žvėrynas“ (rež. V. Kaniušonis). Dramoje „Stiklinis žvėrynas” pasakojama vienos šeimos istorija, kurios nariai nesugeba prisitaikyti prie realaus gyvenimo: MOTINA paskendusi praeities prisiminimuose, SŪNUS trokštantis romantiškų nuotykių ir pasiklydusi savo stiklinių žvėrelių pasaulyje DUKRA. Pjesėje atskleidžiami ne tik svajonių ir realybės konfliktai, bet ir žmogaus kompleksai, nepasitikėjimas, kurie trukdo bendrauti, gyventi pilnavertį gyvenimą. Festivalis vyks 2015 balandžio 7 -19 dienomis.

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, užsirezervuoti el. paštu: teatras.menas@gmail.com arba skambinti telefonais 468935, +370 620 10301

 

Teatro „Menas“ inf.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: