Viceministras A. Pranckevičius: stiprios ir visapusiškos ES partnerystės su trečiomis šalimis – kertinė sąlyga migracijos suvaldymui

Kovo 15 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo bendroje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ir vidaus reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje buvo aptarti ES Migracijos ir prieglobsčio pakto išorės aspektai.

Susitikimo metu aptartas ES bendradarbiavimas su trečiosiomis, visų pirma – migracijos kilmės ir tranzito šalimis, su kuriomis dvišaliuose santykiuose migracija yra viena esminių sričių. Ministrai sutarė, kad būtina stiprinti ES dialogą su trečiosiomis šalimis, įtraukti migracijos aspektus į platesnes politines diskusijas ir efektyviau naudoti subalansuotą paskatų sistemą bendradarbiavimui skatinti.

„Bendradarbiavimas su trečiosiomis šalimis yra kertinis migracijos suvaldymo elementas. Migracija visų pirma turi būti valdoma prie jos ištakų, reaguojant į migracijos priežastis kilmės šalyse, todėl ES reikia stiprių ir efektyvių atskiroms trečiosioms šalims pritaikytų partnerysčių. Šios partnerystės turi būti nuosekliai grindžiamos demokratijos, teisinės valstybės ir pagarbos žmogaus teisėms principais. Be  paskatų ekonominėms galimybėms, paramos vietos bendruomenėms jos turi skatinti kovą su korupcija ir stiprinti administracinius gebėjimus šalyse partnerėse“, – pabrėžė viceministras A. Pranckevičius.

Diskusijos metu užsienio ir vidaus reikalų ministrai pažymėjo, jog kalbant apie efektyvią ES migracijos politikos išorės dimensiją, ypač svarbu mobilizuoti visas ES politikos sritis ir turimus instrumentus, tokius kaip finansinės priemonės, vystomasis bendradarbiavimas, prekybos susitarimai, vizų politika ir legalios migracijos skatinimas. Kartu ministrai aptarė, kaip sėkmingiau koordinuoti ES institucijų ir valstybių narių veiksmus, identifikuojant struktūrines problemas ir ieškant kokybiškesnio bendradarbiavimo modelio.

2020 metų rugsėjo 23 dieną Europos Komisija pateikė Migracijos ir prieglobsčio paktą, kuriuo siekiama reformuoti Bendrą Europos prieglobsčio sistemą, remiantis visaapimančiu požiūriu į migracijos valdymą.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: