Viceministras domėjosi Ignalinos turizmo paslaugomis

Rugpjūčio 27 dieną Ignalinoje lankėsi Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis ir ministerijos kuruojamos viešosios įstaigos ,,Keliauk Lietuvoje“ vadovas Dalius Morkvėnas. Svečiai domėjosi turizmo klausimais ir Ignalinos kaip kurortinės teritorijos perspektyvomis. Susitikimo metu bendrauta su savivaldybės vadovais, taip pat didesnių maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų (,,Žuvėdros“, ,,Romnesos“, Paliesiaus dvaro, ,,Palūšės kopos“) atstovais. Vėliau lankytasi Palūšėje, Lietuvos žiemos sporto centre, apžiūrėta Ignalinos paplūdimio teritorija.

Kaip sakė viceministras, kurortinės teritorijos šiuo metu turi didžiausią potencialą augimui, todėl būtent jos yra lankomos siekiant išsiaiškinti, ką valstybė turėtų padaryti, kuo padėti plečiant turizmo verslą, kuriant didesnį proveržį šiose vietovėse. Meras Justas Rasikas dėkojo už Ignalinai parodytą dėmesį ir skirtą laiką bei išsakė savo pastebėjimus dėl per didelio kurortų dominavimo ir per mažo dėmesio kurortinėms teritorijoms. Meras taip pat sakė, jog plečiant turizmo paslaugas, apgyvendinimą, sulaukiant vis daugiau turistų, būtina pasirūpinti ir medicinos paslaugų prieinamumu bei kokybe.  Tam jau reikia paramos iš aukščiausios valdžios. Renginyje dalyvavę verslininkai kalbėjo apie tai, kad visi verslo subjektai turėtų būti registruoti, kontroliuojami, tačiau kol kas to nėra.

Ignalinos turizmo informacijos centro direktorė Marija Garejeva pateikė šiek tiek statistikos. Rajone yra 85 apgyvendinimo vietos (iš viso 1424 lovos), daugiausia apgyvendinimo paslaugų teikiama kaimo turizmo sodybose. Maitinimo taškų – 17 (4 restoranai, 4 kavinės), didžiausią dalį sudaro greitojo maisto ir maisto išsinešimui vietos. Pastebėta, kad oficialioji statistika neatitinka realios situacijos, nes daugelis apgyvendinimo paslaugų teikėjų (kaimo turizmo sodybos, apartamentai, stovyklavietės) neteikia informacijos.

Svečiams pasakota ir apie naujus turizmo projektus. Investuotojas Andrejus Lisovskis pristatė su bendraminčiais įkurtą įmonę ,,Ignalina team“ ir sakė, kad jų tikslas – kelti Ignaliną. Jau kitą vasarą šalia Lietuvos žiemos sporto centro turėtų būti pastatyta 18 poilsio namelių. Viešbutis ,,Green lake resort“ bus skirtas sporto turistams ir padidins žiemos sporto centro patrauklumą. Dar planuojama pastatyti sporto salę. Na, o Ignalinos paplūdimyje, kaip sakė verslininkas Darius Lukoševičius, šalia jau pastatytų keturių poilsio namų dar atsiras keletas mažesnių, taip pat ir kavinė. Gavaičio ežere bus įrengtas vandenlenčių parkas.

Ignalina turi ir labai didelių svajonių. Viena jų – modernus daugiafunkcis sporto ir sveikatingumo centras, suprojektuotas  prie Šiekščio ežero, Lietuvos žiemos sporto centro teritorijoje. Tikrai įspūdingą  projektą ,,Šuolis“ svečiams pristatęs architektas Aistis Stalaučinskas įsitikinęs, kad toks centras atgaivintų anksčiau Ignalinoje puoselėtas žiemos sporto tradicijas ir miestą paverstų išmaniuoju sporto kurortu. Šio projekto ateitimi patikėjęs A. Lisovskis sakė, kad viskas prasideda nuo svajonės ir pasidžiaugė, jog didžioji dalis šiam projektui reikalingos žemės jau nupirkta. Pastebėta, kad galbūt centras ir nebus toks, koks dabar suprojektuotas, bet reikia padaryti viską, kad ši vizija taptų realybe.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: