KMHB ir KPKT nuotr.

Vienas paskutiniųjų šių metų šaukimų: jaunuoliai pasiryžo tapti husarais

Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradėjo beveik 300 jaunuolių. Didžioji dalis tarnybą pradedančių karo prievolininkų paskirti iš Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus, o likusieji iš Klaipėdos, Kauno ir Alytaus.  Iš šiandien tarnybą pradėjusių jaunuolių daugiau nei 39 proc. šį kelią pasirinko savanoriškai, tai yra nepatekę į šaukiamųjų sąrašus išreiškė norą atlikti pareigą Tėvynei. Dar didelė dalis – 47 proc. šauktinių – atlikti tarnybą pasirinko pirmumo tvarka.

Atvykimo dieną NPPKT kariams išduota karinė uniforma bei ekipuotė, jie susipažino su daliniu ir įsikūrė kareivinėse. Pirmosios dienos įspūdžiais pasidalino būsimasis „jaunasis vilkas“ O. R., pasiryžęs įstoti į husarų gretas: „Šiltas priėmimas, draugiška aplinka, nauji iššūkiai ir viršyti lūkesčiai. Įvažiavus į Batalioną pasitiko rimti, bet draugiškai nusiteikę veidai, tad nors esu girdėjęs, iš pažystamų, apie ypatingą karišką griežtumą čia jo nepajutau. Tik išlipus iš autobuso sužinojome ką reiškia rikiuotis į trieilę, iškarto pasijutau kariu. Bendras įspūdis puikus ir su nekantrumu laukiu kas bus toliau.“

Tęsiant gražias tradicijas ir išlaikant pagrindinius bruožus, būdingus karališkajam husarui, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai rengiami valstybės ir jos gyventojų ginkluotai gynybai, dalyvauja tarptautinėse operacijose ir misijose, teikia pagalbą valstybinėms institucijoms bei civiliams gyventojams. Vykdydami pagrindinius Karaliaus Mindaugo husarų bataliono uždavinius, kariai siekia bendro tikslo – būti pasiruošus savarankiškai ar didesnio junginio sudėtyje, vykdyti kovinius veiksmus ir, esant reikalui, ginti sausumos teritoriją.

Karių tarnybą prasidės nuo 3 mėnesių bazinio kario kurso, kurio metu būsimieji „jaunieji vilkai“ bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos pagrindiniais principais, ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų. Po bazinio kario kurso prasidės specialistų rengimo etapas, galiausiai kolektyvinis rengimas, šiame etape kariai bus mokomi atlikti taktines užduotis savo padalinio sudėtyje. Po tarnybos kariai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės rezervą ir periodiškai šaukiami atnaujinti karinių įgūdžių.

KMHB ir KPKT informacija bei nuotraukos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: