Foto Onos Striškienės

Vieninteliai metuose Šv. Aloyzo atlaidai Niukonyse

Birželio 25 d. Birželių kaimo (Pasvalio r.) koplyčioje buvo švenčiami Šv. Aloyzo atlaidai. Šv. mišias aukojo kunigas Albinas Pipiras (97 metų) iš Pušaloto, du Pumpėnų Švč. M. Marijos Škaplierinės bažnyčios kunigai Johanas ir Marco. Atlaidai labai laukiami dėl keleto priežasčių.

Niurkonių koplyčioje Šv. mišios aukojamos tik vieną kartą metuose. Vieta su žymia istorine praeitimi ir išlikusiais didingais garsios ir garbingos –praeities paminklais. Buvę to kaimo gyventojai atvažiuoja iš visos Lietuvos, šiemet buvo iš Klaipėdos, Panevėžio ir kitų vietų. Labai nuoširdžiai prie šventinių atlaidų pasirengimo prisideda Pumpėnų seniūnijos kolektyvas, Pumpėnų bažnyčios kunigai, jiems talkinančios vienuolės ir tikintieji.

Važiuojant Niurkonių link pirmiausia išvystame aukštą restauruotą obeliską su 2019 m. įkelta vėjarode – šuoliuojančiu žirgu. Pasukus į dešine link ramiai tekančio Lėvens aukštų senųjų medžių apsuptyje išvystame Niurkonių koplyčią ir varpinę. Visą didelę sakralią teritoriją juosia mūrinė tvora. Prie vartų atvykstančius pasitinka 2021 m. Pumpėnų bendruomenės iniciatyva pastatytas informatyvus stendas. Čia šventei šiais metais buvo sugrąžintas apeiginis, švęstam vandeniui laikyti, grybo formos dubinėtas akmuo, praeityje stovėjęs koplyčios viduje.

Po Birželinių pamaldų ir Šv. mišių, kurios buvo aukojamos ant koplyčios laiptų, medžių pavėsyje buvo švenčiama Agapė. Grojo ir dainavo Jurgėnų kaimo kapela (vad. Gėlė Mačiūnienė), jaunesni dalyvavusieji, grojant muzikai, smagiai šoko ratelius. Greitai išsiskirstyti niekas neskubėjo, ilgai bendravo, apžiūrėjo pastatus. Buvusieji šventėje labai dėkingi asmenims surengiantiems (kasmet nuo 1990 m. atnaujintus) tokius gražius Atlaidus.

Ona Striškienė, Paįstrys, Panevėžio rajonas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: