Vienoje lankomiausių Lietuvos vietų latviai neslepia nuostabos – jiems prie įėjimo dedamos kaukės

Netoli Latvijos sienos esantis vienas lankomiausių šios vasaros objektų ir renginių – Pakruojo dvare vykstantis gėlių festivalis, kasdien sulaukia nemažo skaičiaus lankytojų iš kaimyninės Latvijos. Čia kaimynai pasitinkami ne tik pasveikinimu atvykus į svečius, tačiau ir juos stebinančiais griežtais reikalavimais net ir lauke dėvėti apsaugines kaukes.

Nors Latvijoje kasdien fiksuojamas panašus susergančių koronavirusu skaičius kaip ir Lietuvoje, tačiau pas kaimynus nėra griežto reikalavimo dėvėti kaukes nei patalpų viduje, nei lauke – visos prevencinės priemonės, tarp jų ir atstumo laikymasis, yra rekomendacinio pobūdžio. Tuo tarpu tik kirtusius Lietuvos sieną latvius, nusprendusius pakeliauti, pasimėgauti vasara ir pasisemti įspūdžių, pasitinka visa eilė griežtų reikalavimų, už kurių nesilaikymą gresia nemenkos baudos. Jie lieka suglumę, kai išgirsta, kad kaukes karštą vasaros dieną teks dėvėti ne tik pastatų viduje, tačiau ir vaikštinėjant lauke, užsukus į restoraną papietauti, kur pastarąsias galima nusiimti tik pradedant gerti ar valgyti.

Neretas lankytojas iš netolimo užsienio, dar nesusipažinęs su kasdien priimamais naujais ir vis griežtesniais reikalavimais, net neturi kaukės, kuriomis dvaras pasirūpina ir uždeda lankytojams čia pat, prie įėjimo į teritoriją, kur po atviru dangumi vyksta festivalis. Didžiausio šios vasaros renginio organizatoriai net neabejoja, kad griežti reikalavimai, susiję su koronavirusu, neigiamai paveiks lankytojų srautus ir kaimyninių šalių turistų norą apskritai keliauti po Lietuvą.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas. Čia visą vasarą iki rudens pirmųjų šalnų vyksta gėlių bei teatro pasirodymų kupinas festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas 2020“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: