Viešojoje bibliotekoje – literatūrinė diskoteka su Sigučiu Jačėnu

Balandžio pabaigoje panevėžiečiai rinkosi į Viešąją biblioteką (Kniaudiškių g. 34) susitikti su vienu iš „Keistuolių teatro“ įkūrėjų, aktoriumi ir režisieriumi, dainų autoriumi ir atlikėju, radijo ir televizijos laidų vedėju Sigučiu Jačėnu. Ši išskirtinė asmenybė pakvietė į jaukų, šiltą ir nuoširdų susitikimą, literatūrinio žodžio valandą „Pilnatis arba ne viskas yra miglų migla“.

Atėjusieji į renginį galėjo išgirsti ir daugiau sužinoti apie unikalų leidybinį projektą – 32 kompaktinių plokštelių kolekciją „Lietuvių aktorių balsai“, jo paties rengiamą ir leidžiamą nuo 2005 m. Tokiu būdu aktorius siekia įamžinti XX ir XXI šimtmečių sandūroje kūrusių ir tebekuriančių Lietuvos teatro menininkų – dainuojančių aktorių ir aktorių skaitovų – balsus.

Susirinkusiems S. Jačėnas atskleidė projekto atsiradimo istoriją, pristatė kolekcijos albumų autorius bei atlikėjus, prisiminė susitikimus su jau į amžinybę iškeliavusiais aktoriais L. Noreika, S. Mykolaičiu, R. Staliliūnaite, kurių balsai liko įamžinti plokštelėse.

Tądien į renginį susirinkę klausėsi ne vien aktoriaus pasakojimo. Čia vyko neįprasta diskoteka, kurioje skambėjo ne populiari jaunimo muzika, bet kerintys minėtų albumų fragmentai. Juose – mylimų bei žinomų Lietuvos aktorių skaitomi, klasika tapę literatūros kūrinių tekstai, palydimi žymių muzikos atlikėjų įrašuose skambančia muzika.

Išgirdome kolekcijoje įrašytus aktorių, skaitovų, bardų: S. Bareikio, A. Biolobževskio, R. Šimukausko, G. Arbačiausko, L. Noreikos, P. Venslovos, V. Kochanskytės, D. Kazragytės, G. Urbonaitės, O. Dautartaitės ir daugelio kitų balsus. Jie į mus prabilo P. Širvio, Maironio, S. Nėries, J. Marcinkevičiaus, M. Martinaičio, V. Mačernio, A. A. Jonyno, H. Radausko, J. Meko, Šekspyro, R. Bacho, A. Mickevičiaus, M. Cvetajevos ir kitų lietuvių bei užsienio autorių kūriniais – poetiniais tekstais, autorinėmis dainomis, pasakomis, sonetais, apysakomis, dramomis…

Diskotekoje sutilpo visų literatūros rūšių, muzikos žanrų, skaitovų balsų, atlikimo, kūrėjų tekstų temų, jausmų gamos bei muzikos instrumentų įvairovė.

Trumpai apie vakarą su S. Jačėnu galima pasakyti taip: tai susitikimas, tikęs išrankiam skaitytojui, priminęs bičiulių pašnekesį, kelionę per prisiminimus.

Renginio pabaigoje suskambus svečio dainuojamai „Lauk manęs“ pagal S. Neries žodžius, kartu dainavo / pritarė visa salė: „Nemune ledai išplauks, / Obelys pabals. / Parymok, manęs palauk /Prie baltos obels“ <… >.

Šis renginys – Kultūros rėmimo fondo finansuojamas skaitymo skatinimo projekto „Skaitantis miestas“ dalis.

 
Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: