Vietoj PSD įmokų – siekis gauti bedarbio statusą

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) baigė susitikimus su savo veiklos zonos teritorinių darbo biržos (TDB) skyrių specialistais. Jų tikslas – išdėstyti šios įstaigos konsultantams pagrindines sveikatos draudimo problemas, su kuriomis susiduria Darbo biržoje registruoti asmenys, taip pat aptarti, kaip didinti bedarbių ir asmenų, ieškančių darbo, informuotumą.

Kovo–gegužės mėn. apsilankę Panevėžio ir Utenos TDB skyriuose ligonių kasos specialistai bendravo su TDB skyrių vadovais ir konsultantais, tiesiogiai aptarnaujančiais Darbo biržoje besiregistruojančius asmenis. Diskusijų metu išryškėjo tendencija, kad daugelio asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) darbuotojai TDB žino kaip bene vienintelę įstaigą, galinčią suteikti draustumą, tad PSD neturinčius pacientus dažnai nukreipia ten, neinformuoja jų apie pareigą mokėti PSD įmokas. Kitaip tariant, ASPĮ ir gyventojai Darbo biržą laiko pagrindiniu garantu, suteikiančiu PSD.

Darbo biržos atstovai tvirtina, kad neretai ASPĮ tik suteikusios dalį paslaugų pasidomi paciento draustumu. Jei paaiškėja, kad, pavyzdžiui, ligoninėje gydomas asmuo neturi PSD, jis skubiai siunčiamas į TDB tikintis, kad pacientui bus suteiktas bedarbio statusas ir draustumas valstybės lėšomis. Kai ligonis užsiregistruoja TDB, artimieji jį vėl grąžina į ligoninę. Iš Darbo biržos specialistų sužinota, kad gyventojai prašo suteikti bedarbio statusą net už praėjusį laikotarpį, nenori patikėti, kad to padaryti negalima.

Visų Panevėžio TLK veiklos zonos Darbo biržos skyrių specialistams suteikta informacijos apie PSD sistemą ir PSD įmokų mokėjimo tvarką, asmenų, išvykstančių dirbti ir gyventi į užsienio šalis, PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą ir apmokėjimo už gydymą tvarką, Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamas garantijas, studijuojančiųjų Lietuvoje ir ES šalyse draudimo PSD galimybes ir kt.

Darbo biržos konsultantai informuoti, kad bedarbio statusą turintys asmenys apdraustaisiais PSD valstybės lėšomis tampa tik tada, kai yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje, kad asmuo gali būti draudžiamas PSD tik vienoje šalyje, pažymėta, kad bedarbiams yra išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė, kuria jie gali naudotis tik tada, kai turi bedarbio statusą. Aiškinta, kad nėščios moterys ir auginantieji vaikus, norėdami įgyti PSD valstybės lėšomis, turi atvykti į ligonių kasą, nes automatiniu būdu apdraustaisiais netampa.

Panevėžio TLK ir jos veiklos zonos TDB vadovai susitikimus įvertino kaip reikšmingą informacijos ir patirties pasidalijimą tarp įstaigų. Atsižvelgus į Darbo biržos atstovų siūlymus, su kai kurių ASPĮ medikais Panevėžio TLK ketina susitikti ir aptarti informacijos apie PSD pateikimo pacientams klausimą.

Darbo biržos specialistų Panevėžio TLK atstovai prašė pirmiausia informuoti savo klientus apie pareigą mokėti PSD, o ne skatinti bedarbio statuso gavimą, ypač tada, kai paaiškėja, jog asmuo Darbo biržoje registruojasi ne norėdamas gauti darbo, bet siekdamas apsidrausti PSD valstybės lėšomis ir nemokamai gydytis.

 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *