VIII festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ koncertas

Kviečiame į koncertą! 2020 m. rugpjūčio 28 d. (penktadienį) 18 val. Sakralinio meno centre  – Angelų muziejuje (Vilniaus g. 11, Anykščiai) vyks VIII festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ koncertas „Vasaros divertismentas“. Atlieka kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“.

Atlikėjai: Laima Šulskutė (fleita), Rolandas Romoslauskas (altas), Sergejus Okruško (klavesinas). Solistė  Joana Gedmintaitė (sopranas).

 Kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“ kviečia į koncertą „Vasaros divertismentas“. Gyvenimiško šurmulio apsuptyje klausytojų laukia intriguojantis  susitikimas su žinomais atlikėjais, soliste Joana Gedmintaite ir laiko patikrinta muzika. Autentiškoje Angelų muziejaus erdvėje skambės J. S. Bacho, G. P. Telemanno,  W. A. Mozarto muzikiniai perlai bei lietuvių kompozitoriaus J. Tamulionio  kūrinio premjera.

Festivalį organizuoja Anykščių menu centras

Festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė

Festivalio informaciniai rėmėjai AINA.lt, Ukmergės žinios, Šiaurės rytai, Anykšta

Informacija apie atlikėjus:

Kamerinis ansamblis VILNIAUS ARSENALAS

Susibūręs 1986 m., aktyvią koncertinę veiklą ansamblis pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai. 1998 m. įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio, „Medvėgalio“, Th. Manno festivaliai, „Muzikos ruduo“, „Marių klavyrai“, „Permainų muzika“, „Iš arti“, „Jauna muzika“, Reinsbergo naujosios muzikos festivalis Vokietijoje ir daugelis kitų. Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 90 lietuvių kompozitorių premjerų. Išleido 4 kompaktines plokšteles iš ciklo „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirto šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai.

Ansamblio atlikėjai

LAIMA ŠULSKUTĖ (fleita)

Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Aktyviai koncertuoja, paruošė solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais, grojo su Čiurlionio kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje. Propaguoja šiuolaikinę lietuvių kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

ROLANDAS ROMOSLAUSKAS (altas)

Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų, vadovas. Studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoja, parengė solo programų. Kaip solistas pasirodė su Lietuvos valstybiniu simfoniniu (LVSO), Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Grojo su Pasaulio filharmonijos orkestru Paryžiuje ir Reimse (2006), kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (2007, JAV), koncertavo Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje ir kt. 2014 m. Vilniaus kongresų rūmuose su LVSO bei XXV tarptautiniame festivalyje „Kiev Music Fest“ su Ukrainos nacionalinės filharmonijos akademiniu simfoniniu orkestru Ukrainos nacionalinėje filharmonijoje atliko Z. Bružaitės Koncertą altui ir simfoniniam orkestrui „Pabudimas“, koncertavo festivalyje „Iš Arti“, „Permainų muzika“. Atlikėjo repertuare – įvairi muzika nuo senųjų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai, inicijavo 12 kūrinių altui ir fortepijonui, 2 koncertus altui ir simfoniniam orkestrui. Dirba LVSO, yra altų grupės koncertmeisteris.

SERGEJUS OKRUŠKO  (klavesinas)

Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas (1978). Koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys, gastroliavo Maskvoje, Sankt Peterburge, Odesoje, Armėnijoje, Vokietijoje, JAV. Dalyvavo įvairiuose klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Soliniame repertuare – įvairių epochų kompozitorių, šiuolaikiniai kūriniai. Juos atlikėjas skambina ir klavesinu. Aktyvus lietuvių kompozitorių kūrybos propaguotojas, dažnai pirmasis naujų kūrinių atlikėjas. Ypatingą dėmesį skiria kamerinei muzikai. Bendradarbiauja su Lietuvos kameriniais ansambliais, orkestrais, solistais bei instrumentininkais. LMTA fortepijono katedros profesorius.

SOLISTĖ Joana Gedmintaitė (sopranas)

2002 m. solistė baigė vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Irenos Milkevičiūtės klasė) ir įgijo muzikos magistro laipsnį. Nuo tų metų ji – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, debiutavo Donos Anos vaidmeniu W. A. Mozarto operoje „Don Žuanas“.

2002 m. J. Gedmintaitė tapo „Operos švyturių“ apdovanojimų Metų operos viltimi. 2004 m. ji sukūrė Rachelės vaidmenį J. F. Halevy operoje „Žydė“ ir tapo Metų operos soliste. Yra dalyvavusi Lietuvos dainininkų konkursuose „Operetė – mano meilė“ (2002, III vieta) ir V. Jonuškaitės-Zaunienės (2002, 2001, III vieta). 2002 m. dalyvavo tarptautiniame dainavimo seminare Beskove (Vokietija), kur pelnė geriausios interpretuotojos vardą. 2005 m. atstovavo Lietuvos kultūrai Japonijoje vykusioje „Expo 2005“ parodoje. 2010 m. solistė sukūrė Siuzanos vaidmenį W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos“, kuris jai pelnė „Operos švyturių“ apdovanojimų Metų operos solistės vardą. 2014 m. J. Gedmintaitė tapo Metų operos soliste, o 2015 m. apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ (už Rozinos vaidmenį G. Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“ ir Violetos – G. Verdi operoje „Traviata“).

J. Gedmintaitė dažnai koncertuoja su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, atlieka soprano partijas daugelyje oratorijų, mišių, kantatų. Surengė koncertus Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir kitur. Kviečiama į prestižinį Spoleto festivalį JAV. Su Lietuvos dailės muziejaus kanklių trio gastroliavo JAV, su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru – Švedijoje.

Festivalį organizuoja Anykščių menu centras

Festivalį iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba, Anykščių rajono savivaldybė

Festivalio informaciniai rėmėjai AINA.lt, Ukmergės žinios, Šiaurės rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: