VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

Vilniaus Knygų mugėje – pažintis su unikaliuoju Siauruku!

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ kviečia visus Lietuvos gyventojus bei svečius vasario 23 – 26 dienomis susitikti jau dvidešimt trečią kartą organizuojamoje Vilniaus knygų mugėje, kuris vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

„Šiemet pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje dalyvaus ir VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“. Mūsų stende 4 salėje mugės lankytojai turės galimybę susipažinti su išskirtiniu Lietuvos kultūros paveldo objektu – Aukštaitijos Siauruku. Pristatysime mūsų leidinius, papasakosime apie Siauruko istoriją ir dabartinę mūsų veiklą“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Siaurasis geležinkelis buvo pradėtas tiesti 1891 metais ir 1895 metų lapkričio 11 dieną atidarytas 750 mm pločio Švenčionėlių-Pastovų ruožas. 1898 metais geležinkelis nutiestas iki Panevėžio. Pirmieji traukiniai naujuoju ruožu pradėjo kursuoti 1899 metų rudenį. Pasak šaltinių, sovietmečiu per parą siauruku pravažiuodavo iki 24 traukinių.

Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę siaurasis geležinkelis funkcionavo bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ bendroje veikloje. 1999 m. nutrauktas krovinių vežimas ir tų pačių metų lapkričio 1 dieną Keleivių vežimo valdyboje buvo įsteigtas struktūrinis padalinys „Siaurasis geležinkelis“. 2001 metais jis nustojo veikti kaip susisiekimo priemonė ir buvo įkurtas kaip istorinis-turistinis traukinys. Dabar veikiantis 68,4 km ilgio siaurojo geležinkelio ruožas Panevėžys–Rubikiai eina pro Taruškas, Raguvėlę, Surdegį, Troškūnus, Anykščius ir Bičionis.

Pasak D. Liutiko praėjusių metų rudenį atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad beveik trečdalis apklaustųjų teigė nieko nežinantys apie Siauruką Aukštaitijoje.

„Knygų mugė mums puiki galimybė prisistatyti tiems, kurie apie mus nieko nėra girdėję, visiems lankytojams taip pat tai puiki galimybė sužinoti apie mūsų keliones, organizuojamas šventes, kitas teikiamas turistines paslaugas“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius.

Siauruko stende bus galima įsigyti unikalius kolekcinius Siauruko atvirukų rinkinius, knygelę „Siauruko nuotykiai”, įvairios siauruko atributikos, o taip pat  išsamiau susipažinti su šio unikalaus, į Lietuvos kultūros paveldo vertybių sąrašą įrašyto objekto istorija, sužinoti apie Siauruko organizuojamus reguliariuosius bei trumpuosius reisus, edukacines, pažintines, šventines, pramogines ar užsakomąsias keliones, vagono su pirtele ir kubilu paslaugas, susipažinti su Siauruko maršrutais, teikiamų paslaugų kainomis. Mažieji parodos lankytojai turės galimybę nusifotografuoti prie Siauruko garvežio.

Daugiau informacijos apie siauruką www.siaurukas.eu

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: