AtodangosIstorijos puslapiaiNAUJAUSIOS ŽINIOS

Vilniaus skautai Panevėžyje 1928 metais

1928 metais Panevėžio skautai sulaukė brangių svečių. Juos aplankė Vilniaus skautai. Vilniuje skautai veikė nuo 1918 metų. Juos įkūrė Petras Jurgėla. Tai buvo pirmieji skautai Lietuvoje. Kada Lietuva neteko Vilniaus miesto ir krašto tas judėjimas tęsėsi ir vėlesniais metais. Skautai Vilniaus mieste buvo lietuvybės propaguotojai. Jie mielai buvo sutinkami visoje nepriklausomoje Lietuvoje. Kažkurį laiką Vilniaus skautų veikla buvo nutrūkusi. 1926 metais Vilniuje skautų draugovę atkūrė Pranas Žižmaras. Ta draugovė pavadinta ,,Gedimino” vardu.

Panevėžyje skautai veikė nuo 1920 metų. 1927 metais lapkričio 28 dieną Panevėžio tuntą paliko karininkas Steponas Žukaitis. Nauju tuntininku tapo vyr. ltn. Juozas Bačkys. Jis ir vadovavo Vilniaus skautų sutikimui Panevėžyje.

Vilniaus skautai atvyko į Panevėžį atvyko 1928 metų liepos 25 dieną. Jie buvo labai iškilmingai priimti. Lėšas jų priėmimui paaukojo Panevėžio skautams remti draugija, dalį lėšų aukojo ir patys skautai. Vilniaus skautų delegacijai vadovavo Pranas Žižmaras. Jie aplankė vietos skautus. Iš pradžių jie lankėsi Panevėžio muziejuje. Po to vyko į 4 pėstininkų Lietuvos Karaliaus Mindaugo pulko būstinę. 17 val. išvyko į Panevėžio apylinkių įžymybę Čičinsko kalną Upytėje. Liepos 26 dieną tęsė ekskursiją Panevėžio mieste ir susipažino su Panevėžio miestu. Vėliau vėl vyko į Pajuostį. Antroje dienos pusėje stebėjo 4 pėstininkų Lietuvos Karaliaus Mindaugo pulko pratybas Vytauto aikštėje. 21 val. buvo surengta vakarienė Panevėžio mokytojų seminarijos salėje. Šioje vakarienėje galėjo dalyvauti tik kviestiniai svečiai. Įėjimas į renginį buvo mokamas. Pabuvę pora dienų jie išvyko iš miesto.

Liepos 27 dieną jie išvyko į Anykščius. Vilniaus skautams nuo 1926 metų vadovavo labai garsi asmenybė Pranas Žižmaras. Jis gimė 1907 metais. Jis baigė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnaziją 1929 metais. Vėliau mokėsi Vilniaus universitete. Dar baigė 1932 metais Varšuvos fizinio auklėjimo institutą. Jis ypač išgarsėjo 1938 metais , kai iškvietė lenkų karininką į dvikovą. Tas karininkas labai neigiamai atsiliepė apie Lietuvos valstybę. Pranas Žižmaras laimėjo tą dvikovą kardais ir labai išgarsino Lietuvos vardą. Panevėžio skautai dar ilgai prisiminė skautų iš Vilniaus vizitą. 1928 metais Vilniaus skautai savo apsilankymu labai sudomino panevėžiečius.

Fotonuotraukose:

Nr.1Vilniaus skautai Panevėžyje 1928 metais. 1928 m.
Nr.2Vilniaus skautų vadovo Prano Žižmaro nuotrauka.

Nuotraukos iš privačios kolekcijos.

Donatas Pilkauskas

spaudos_remimo_fondas1


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button