Vilniaus vasaros turizmo sezono šūkis – „Poilsis, po kurio reikės pailsėti”

Norintiems turiningai paatostogauti aktyvias ir kultūrinių patirčių kupinas atostogas siūlo ne tik populiarūs Lietuvos kurortai, bet ir Lietuvos sostinė. Šią vasarą Vilnius kviečia prieš poilsį kurortuose pirmiausiai atvykti paatostogauti sostinėje – jau startavo  vietinio turizmo skatinimo kampanija „Poilsis Vilniuje, po kurio reikės pailsėti“. Pasirodo, miestas tikrai turi kuo nustebinti net visko mačiusius keliautojus – čia siūlomi teminiai atostogų savaitgaliai, kurių metu  vyksta įvairūs pramoginiai renginiai, į svečius kviečia nauji muziejai ir lankytinos vietos, viešbučių svečių laukia siurprizai.

Pakeliui į kurortą – pramogos Vilniuje

Šią vasarą Vilnius tapo viena patraukliausių trumpų savaitgalio atostogų destinacijų. Užuot konkuravusi su lietuvių pamėgtais poilsiniais kurortais, sostinė prisideda ir prie jų populiarinimo – kviečia pasimėgauti poilsiu Neringoje, Druskininkuose, Birštone bei Palangoje, prieš tai užsukant į Vilnių.

„Atostogos Lietuvoje – šiemet tai dažno vilniečio vasaros projektas. Reaguodamas į tokią situaciją, Vilnius nusprendė šiemet prisidėti prie lietuviškų kurortų populiarinimo ir kartu pasiūlyti beprotiškai aktyvias dienas prieš atostogas – pavarkite Vilniuje nuo kultūros, nuo renginių, nuo įspūdžių, nuo maisto skonių. O tada – pirmyn atgauti jėgų į puikius lietuviškus kurortus“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Teiks specialius pasiūlymus

Į Vilnių šį sezoną verta atvykti bent su viena nakvyne, atrasti naujas ir netikėtas vietas bei dalyvauti renginiuose. Prieš keliaujant į poilsinius kurortus, sostinė kvies išbandyti specialius savaitgalio pasiūlymus, dedikuotus įvairioms temoms – Meno mylėtojų savaitgalis, Savaitgalis su vaikais, Romantiškas savaitgalis, Savaitgalis „ant kojų“, Gastro savaitgalis ir kitų siūlymų pagal skirtingus poreikius. Šie pasiūlymai apims svarbiausias Vilniaus veiklų ir pramogų grupes – naujienas ir unikalias patirtis, aktyvų laisvalaikį ir ekskursijas, nuotaikingus renginius ir meną, taip pat gastronomiją.

„Pastebime tendenciją, kad neretai keliaujantys su vaikais, pristinga idėjų, ką galėtų nuveikti mieste. Be to, neretai keliautojai veiklos paieškose pasimeta ir užklupus prastam orui. Dėl šios priežasties mes atostogautojams siūlome jau paruoštus pasiūlymus, iš kurių jie galės išsirinkti, kokio poilsio ar pažinimo nori – galbūt „išvaikščioti Vilnių” ir pažinti jį taip aktyviai, kad po to norėsis kojas ištiesti pajūrio smėlyje, galbūt ragauti tiek gardžiausių gastronominių šedevrų, po kurių norėsis mineralinio vandens, o gal dalyvauti renginiuose ir pamatyti tiek reginių, kad po to reikės atpalaiduojančio masažo. Vilniuje atrasite naujas pramogas, traukos vietas ir patirsite tikrą įspūdžių audrą, kurią numalšinti padės tik rami jūra“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Vilniuje – nauji traukos taškai

Atostogų pradžiai Vilnių pasirinkę poilsiautojai nustebs, kiek naujų patrauklių vietų atsirado per karantino laikotarpį. Pavyzdžiui, neseniai lankytojams duris atvėrusiame Lukiškių kalėjime ekskursijos vyksta ne tik dieną, bet ir naktį. Keliautojų dėmesį atkreipia ir traukos vieta jau spėjęs tapti naujas Vilniaus rajonas Paupys, kuriame įsikūręs žaliuojantis turgus, jaukios krautuvėlės, Vilnios krantinė smagiems pasivaikščiojimams.

Patirti naujų įspūdžių kviečia ir nauji muziejai – išskirtinumu stebina ,,Istorijų namai” ir ,,Vilniaus muziejus”, o ieškantys kitokių patirčių gali patyrinėti milžiniško užsienio dėmesio sulaukusį projektą „Portalas“, leidžiantį tiesiogiai susimojuoti su žmonėmis Liubline, Lenkijoje. Taip pat galima aplankyti bunkerį, pakilti į Televizijos bokšto apžvalgos aikštelę ar apsilankyti lėktuvų stebėjimo aikštelėje.

Sostinėje nenuobodžiaus ir gurmanai, nes vasarą Vilniuje jau atgyjo terasos, lauko kavinės, naujos renginių erdvės. Mėgstantys ragauti kviečiami užsukti į unikalioje vietoje įsikūrusį ,,Senatorių pasažą”, išbandyti siūlomas grilio vietas ar „pop-up“ vakarienes viešbučiuose.

Vasaros dienomis vilios įspūdingi renginiai: liepos pradžioje startuoja „Kristupo vasaros festivalis“, tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“, oro balionų varžybos „Karaliaus Mindaugo taurė 2021“, festivalis „Open House Vilnius“. Į „Gatvės muzikos dieną“ muzikantai Vilniuje kvies liepos 17 dieną, liepos viduryje svečių lauks dar trys  įspūdingi festivaliai: gatvės teatro festivalis „SPOT“, miesto festivalis „Vilnius Ore“ ir festivalis „Midsummer Vilnius“. Rugpjūtį bus galima mėgautis filmais po žvaigždėmis, stebėti Vilniaus šviesų festivalį, apsilankyti Šv. Baltramiejaus mugėje.

Sporto mėgėjus šią vasarą kvies „IKI Velomaratonas“ ir tradicinis „Moterų bėgimas“, rugsėjį šurmuliuos miesto šventė „Sostinės dienos“, vyks „Loftas Fest“, rugsėjo pabaigoje vasaros turizmo sezoną vainikuos „Kultūros naktis“.

Intensyviems savaitgaliams ruošiasi ir viešbučiai

Po aktyvių pramogų Vilniuje keliautojų laukia sostinės viešbučiai, parengę specialius viešnagės pasiūlymus – užsisakius nakvynę kampanijos siūlomuose viešbučiuose, poilsiautojų lauks vaisių kokteiliai ar užkandžiai kambariuose, kitos dovanos, o vaikai bus vaišinami skaniausiais Vilniuje ledais. Tuo tarpu planuojančių atvykti savaitgaliui dviese lauks bilietai į ekskursijas po naują turistų traukos centrą – Lukiškių kalėjimą.

Išsirinkti sau patraukliausią pasiūlymą jau galima svetainėje www.savaitgalisvilniuje.lt. Pasiūlymai galioja iki rugsėjo 30 d. Vietinio turizmo skatinimo kampaniją „Poilsis Vilniuje, po kurio reikės pailsėti“ pristato Vilniaus miesto savivaldybė ir oficiali Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Go Vilnius archyvo nuotr.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: