Vilniuje bus paskelbtas NATO vadaviečių atidarymas 6 šalyse

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį, rugsėjo 3 d. 10.15 val. Prezidentūroje susitiks su NATO Generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Po dvišalio susitikimo Prezidentė kartu su Aljanso vadovu 11 val. Jungtiniame Lietuvos kariuomenės štabe atidarys NATO pajėgų integravimo vadavietę.

Vilniuje taip pat bus paskelbtas oficialus dar 5 tokių pat vadaviečių, įsteigtų Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje, atidarymas.

Sprendimas Lietuvoje ir kitose 5 šalyse įsteigti aljanso karinių pajėgų štabus priimtas prieš metus vykusiame Velso viršūnių susitikime reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir yra viena iš NATO priemonių Baltijos šalių saugumui užtikrinti.

Pagrindinis šių vadaviečių uždavinys – užtikrinti sklandų NATO ypatingai aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų, o prireikus ir papildomų karinių pajėgų, dislokavimą. Taip pat koordinuos NATO karines pratybas.

Vadavietėje dirbs 40 karių iš daugiau nei 10 NATO valstybių. Jai vadovus Danijos kariuomenės pulkininkas Jakobas Sogardas Larsenas jo pavaduotojo pareigas eina Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Mindaugas Petkevičius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply