Vilniuje Lukiškių aikštės kampe rasti maišai su akmenimis

Panevėžietės Lietuvos šeimų sąjūdžio Panevėžio koordinatorės Editos Mikėnaitės žodžiais, Vilniuje vykęs mitingas, kuriame dalyvavo apie dešimtį tūkstančių žmonių, vyko taikiai ir tolerantiškai ir netgi buvo surinktos šiukšlės.

Tačiau neapsieita ir be provokacijų. Neaiškių asmenų su neaiškiais lozungais buvo pastebėta ir pačiame mitinge, o galiausiai prie Konstitucinio teismo – Lukiškių aikštės kampe buvo pastebėti nežinia kieno ir kokiems tikslams atvežti maišai su akmenimis.

Pasak mitingo dalyvių, visą dieną policijos pareigūnai patruliavo Vilniuje Gedimino prospekte ir namatė, kas atnešė maišus su akmenimis.  Mitingo dalyviai pradėjo rinkti akmenis aplinkui ir atiduodami juos policijos pareigūnams ragino „susirinkti viską ir vežti iš miesto centro“.

E.Mikėnaitė pakartojo mitingo pradžioje išsakytus žodžius, jog pagrindinis ir vienintelis mitinguotojų reikalavimas buvo Vyriausybės atstatydinimas, o po mitingo šie reikalavimai turėjo būti perduoti prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerei Ingridai Šimonytei. Anot panevėžietės, minioje buvo matyti užsienio politikų, tačiau scenoje nepasirodė nė vienas iš Lietuvos valdžios vyrų ar moterų.

E.Mikėnaitės teigimu, mitingo arkikatedros aikštėje metu prie Seimo nieko nevyko, ten buvo pastatytos tvoros, sutraukta nemažai policijos ar net kariuomenės. Panevėžietės žodžiais, po mitingo dalis žmonių Gedimino prospekto šaligatviais ketino nueiti iki Seimo, tačiau policijos pareigūnų buvo sustabdyti, todėl mitinguotojai ketino mėginti lik Seimo praeiti iš kitos pusės.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: