AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2016-10-05

„Vilties angelas“nusileido atgimstančiuose Likėnuose

Likėnų reabilitacinė ligoninė jau trečią kartą mini „Vilties angelo“ šventę, kuri sutraukia daugybę sveikata besirūpinančių žmonių. Šventės metu dar kartą akcentuota ir tai, kad Likėnai turi vėl atgimti ir siekti kurorto stauso.

Nedidelis taškelis šiaurės rytų Lietuvoje – Likėnai – prieš šimtmetį garsėjo kaip kurortas su sanatorija, kur sveikatos pataisyti vykdavo net aukščiausi šalies vadovai. Kaip pasakoja vietiniai gyventojai, kadaise ši vieta klestėjo, o norint patekti į sanatoriją reikėdavo „didelių“ žmonių užnugario. Po kurio laiko šis žemės lopinėlis buvo primirštas, tačiau Respublikinės Panevėžio ligoninės, kurios padalinys yra Likėnų reabilitacijos ligonininė, vadovas Ivanas Dorošas nusprendė situaciją taisyti ir Likėnams grąžinti buvusį prestižą. Ir štai dabar ši vietovė turi net tradicinę šventę „Vilties Angelas“, kuri paminėta jau trečią kartą.

Šių metų renginys buvo skirtas Teodorui Grotusui atminti – šis šiaurės Lietuvoje gyvenęs mokslininkas pirmasis 1816 metais ištyrė šalia dabartinių Likėnų tekančio Smardonės upelio vandenį ir nustatė, kad jis turi gydomųjų savybių. Vandens nauda renginio metu akcentuota ir pristatant gydytojo Gintauto Laurinavičiaus knygą „Gydantis vanduo“.

Pasak gydytojo, Likėnų mineralinis vanduo yra labai stiprios mineralizacijos, prisotintas natrio, kalio, bromo, kitų vertingų mineralinių medžiagų.

Likėnai kurortu vadinami nuo 1890 metų, kai čia pradėjo veikti mineralinio vandens gydykla, tačiau oficialaus kurorto statuso miestelis neturi. Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Ivanas Dorošas nusiteikęs kartu su Biržų rajono savivaldybe siekti Likėnams tokio statuso. Jis miesteliui atvertų perspektyvą sulaukti didesnės valstybės finansinės paramos, pritraukti investuotojų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: