„Vilties“ progimnazija pelnė aktyvios mokyklos statusą

„Vilties“ progimnazija teikė paraišką Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) gauti šiemet naujai įsteigtą aktyvios mokyklos statusą. Taip pat buvo prašoma pratęsti sveikatą stiprinančios mokyklos statusą, kurį mokykla turi nuo 2010-ųjų. 

Rudenį ŠMSM sulaukė 83 prašymų iš įvairių šalies mokyklų, kurios pageidavo tapti sveikatą stiprinančiomis arba aktyviomis mokyklomis: 53 mokyklos siekė sveikatą stiprinančios mokyklos, 30 mokyklų – aktyvios mokyklos ir 5 mokyklos, kurių gretose ir „Vilties“ progimnazija, siekė iš karto abiejų statusų.

Pasak „Vilties“ progimnazijos direktorės Danutės Valiukienės, mokykla bendradarbiauja suPanevėžio kolegija, Visuomenės sveikatos biuru ir kitomis organizacijomis. Visiems mokiniams sudarytos sąlygos 3 val. per savaitę sportuoti, vyksta įvairūs sportiniai užsiėmimai, veikia neformalaus ugdymo sporto būreliai, mokiniai aktyviai dalyvauja ir užima prizines vietas įvairiuose festivaliuose, konkursuose, olimpiadose, sporto varžybose mieste, šalyje ir užsienyje, įgyvendinamos įvairios prevencinės programos ir kt.  Pelniusi aktyvios mokyklos statusą progimnazija savo ugdytinius mokins įvairių sporto šakų: lengvosios atletikos, tinklinio, orasvaidžio, regbio, amerikietiško futbolo, mažojo golfo ir kt. Planuojama renovuotas erdves pritaikyti aktyviam ir pasyviam poilsiui, bus įrengtos edukacinės erdvės koridoriuose, fojė ir kitose erdvėse. Anksčiau atvykusiems į pamokas mokiniams bus sudaromos sąlygos aktyviai judėti sporto salėje, lauko futbolo aikštelėje, žaisti stalo tenisą aktyvioje zonoje ir kt.

Sveikatą stiprinančios mokyklos statusas yra suteiktas 14 miesto ugdymo įstaigų.   Aktyvios mokyklos statusas šių metų birželį taip pat suteiktas lopšeliui-darželiui „Sigutė“.

Aktyvi mokykla – tai mokykla, kurioje išskirtinis dėmesys skiriamas mokyklos bendruomenės fiziniam aktyvumui skatinti, sudarant fiziniam aktyvumui palankią aplinką ir integruojant tai į kasdieninį mokyklos gyvenimą.

Sveikatą stiprinančioms mokykloms suteikiama teisė dalyvauti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „Mokyklos – europiečių sveikatai“ ir Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veikloje, keistis informacija, skleisti darbo patirtį, ieškoti bendradarbiavimo partnerių, jungtis į sveikatą stiprinančių mokyklų sambūrius. Bendradarbiavimo ryšius galės stiprinti ir aktyvios mokyklos, taip pat keistis patirtimi, dalyvauti darbo grupėse, tobulinti mokyklos darbuotojų kvalifikaciją aktyvios mokyklos veiklos planavimo ir vertinimo klausimais ir kt. 

Šie statusai ugdymo įstaigoms suteikiami 5 metams.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: