Bendruomenės naujienosReporteris

Vilties žibintai

„Valstybės šimtmetį sutinkant
Aš pagalvot šiandien turiu:
Kai šventė švenčiama prasminga,
Ką reiškia būti lietuviu?“

Šiais 5b klasės mokinio K. Juzėno žodžiais buvo pradėtas tradicinis iškilmingas renginys „Vilties žibintai“. Šiais metais jis ir skirtas Lietuvos 100-mečiui paminėti. Tai tik vienas iš gausos progimnazijos renginių, skirtų Lietuvos 100-mečiui paminėti. Iškilmingo renginio metu pagerbti ir apdovanoti mokiniai, kurie 2017 metais labiausiai garsino progimnaziją tarptautiniais bei respublikiniais konkursų, olimpiadų, sportinių varžybų laimėjimais. Progimnazijoje per 100 mokinių, laimėjusių bent vieną prizinę vietą įvairiuose konkursuose, olimpiadose, sportinėse varžybose, tačiau apdovanoti 25 progimnazijos mokiniai, daugiausiai pelnę prizinių vietų.

Šventėje dalyvavo gausus būrys mokinių, mokytojų ir tėvelių. Vakaro svečias – Seimo narys B. Matelis. Iškilmingo vakaro metu skambėjo mokinių eilės, mintys apie Lietuvą, buvo apdovanoti 26 mokiniai, laimėję 3 ir daugiau tarptautinių, respublikinių bei miesto konkursų, olimpiadų, sportinių varžybų. Mokiniams įteikti medaliai ir Padėkos raštai. Pirmą kartą mokyklos istorijoje apdovanota klasė, tai 2b ir jų mokytoja A. Sakalienė, konkursuose laimėjusi prizinių vietų.

Seimo narys B. Matelis Padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanojo V. Atstupėnaitę (2b), A. Gvazdauską (6b), R. Indriekutę (2b), R. Šimukauską (7a) ir G. Gvazdauską (8b). Šie mokiniai laimėjo nuo 5 iki 8 tarptautinių, respublikinių, miesto konkursų, olimpiadų. B. Matelis apdovanojo ir mokytojus, daugiausiai parengusius prizininkų – K. Lindinienę, A. Tichanavičienę, J. Grigorukienę, A. Sakalienę, N. Gasiūnienę ir R. Baltmiškienę.

Renginyje nuskambėjusios mokinių mintys apie Lietuvą kiekvieną vertė susimąstyti, koks visų turi būti indėlis gražinant, puošiant, garsinant savo šalį, mokyklą. Štai kelių mokinių mintys apie Lietuvą: S. Stakėnaitė (5a) sako: „Būdama lietuve, aš galiu mokytis, augti, tobulėti, laisvai bendrauti su žmonėmis, keliauti po pasaulį ir siekti svajonių. Man gera būti lietuve, nes myliu savo tėvynę ir ja didžiuojuosi“. P. Kiselytė (5b) sako: „Didžiuojuosi, kad kalbu lietuviškai. Lietuvių kalba yra viena seniausių ir sudėtingiausių kalbų pasaulyje. Rašyba tikrai nelengva. Čia gausu nosinių raidžių, ilgųjų ir trumpųjų balsių. Bet lietuviai visada mylėjo ir saugojo savo kalbą. Ją myliu ir aš.“ R. Šakarnytė (8a) sako: „Lietuva – šalis, kurioje gera gyventi! Juk mes turime tiek daug: nuostabią bei labai gražią lietuvių kalbą, kuri yra viena iš seniausių, gamtą, kuri mus ir atvykėlius iš kitų šalių stebina ir vilioja kiekvienu metų laiku, savo istoriją, kuri yra pasakojama iš kartos į kartą. O kas yra Lietuvos valstybė? Valstybė – tai esame mes, visi tos šalies gyventojai. Juk nuo mūsų pačių priklauso, ar būsime vieningi ir kaip padėsime Lietuvai augti toliau“.

Džiugu, kad jaunoji karta myli Lietuvą. Ji mūsų viltis kurti dar gražesnę Lietuvą. Tik reikia jaunimu tikėti.

Panevėžio „Vilties“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja A. Tichanavičienė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.