Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Vinycia sukūrė Panevėžiui skirtą pašto ženklą

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją, Vinycioje vyko pašto ženklo „Už jūsų ir mūsų laisvę!“ oficialus pristatymas. Pašto ženklas, kuriame pavaizduotas Ukrainos ir Lietuvos nacionalinių vėliavų spalvomis nutapytas taikos balandis, dedikuotas būtent Panevėžiui.

„Nepaisant to, kad bendradarbiavimo sutartis tarp Vinycios ir Panevėžio buvo pasirašyta tik prieš aštuonerius metus, mūsų bendra istorija yra gana sena. Vienu metu Lietuvos ir Lenkijos valstybė atliko labai rimtą vaidmenį Europos žemyne. 2022 m. vasario 24 d. prasidėjus plataus masto karui savo pagalbą pasiūlė Panevėžio meras Rytis Račkauskas. O po savaitės iš šio miesto sulaukėme pirmosios pagalbos. Vinyciai iš Panevėžio miesto biudžeto buvo skirta 50 tūkst. Eur, už kuriuos nupirkta gyvybiškai svarbių daiktų bei priemonių. Be to, šis miestas nutraukė partnerystę su Rusijos miestais Mityščiais, Kaliningradu bei Baltarusijos miestu Vitebsku. Vėliau Vinycia iš Panevėžio ir jo draugiškų miestų Gradoli, Castiglione in Taverini (Italija), Tojohaši (Japonija) sulaukė daugiau nei 30 tonų humanitarinės pagalbos – maisto, higienos prekių, medicinos priemonių, termo drabužių. Labai džiaugėmės kartu su šiais daiktais gavę vaikų piešinius, kurie parodė, kaip stipriai vaikai suvokė tragediją Ukrainoje“, – oficialaus Vasario 16-ąją vykusio renginio metu sakė Vinycios meras Sergiy Morgunov.

„Ukrainiečių ištvermė, kova už laisvę mus visus suvienijo bei priminė, kad savo tautos laisvę reikia branginti ir už ją privalu kovoti. Su Vinycios miestu esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, kurios pagrindas – toliau plėtoti miestų pilietinės visuomenės santykius, ką mes sėkmingai ir darome. Solidarizuojantis su Ukraina, Panevėžyje organizavome įvairias palaikymo akcijas, ne kartą rinkome maisto bei higienos priemonių labdarą, žinoma nesustojame tą ir toliau daryti, rūpinomės ir rūpinamės mūsų mieste apsistojusiais ukrainiečiais. Be galo jautru, kad į paramos akcijas įsitraukė ir miesto ugdymo įstaigos. Mokiniai ne tik surinko ukrainiečių vaikams kanceliarinių prekių, bet ir piešimo sąsiuviniuose nupiešė po piešinį. Ši graži inciatyva peraugo į tai, kad bendri panevėžiečių ir Vinycios miestų vaikų piešiniai yra saugomi Vinycios muziejuje, o vienas iš piešinių atvaizduotas ir būtent Panevėžiui skirtame pašto ženkle“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Pašto ženkle pavaizduotas 9-mečio Dmytro Fedorchuko piešinys, kuriame – taikos balandis, snape nešantis alyvmedžio šakelę, kaip laisvės ir taikos atkūrimo Ukrainoje simbolį. Šis kūrinys drauge su kitais ukrainiečių ir panevėžiečių piešinių albumais saugomas Vinycioje  Yakiv Balaban Ukrainos pašto ženklų muziejuje.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: