Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-10-31

Viskas apie investinius aukso luitus. Ka verta žinoti norintiems investuoti?

Auksas – viena saugiausių ir patikimiausių investicijų, vertinamų visame pasaulyje. Aukso luitai šimtmečius buvo pagrindinė tauriųjų metalų prekybos dalis. Tarp investuotojų auksas itin populiarus, nes išlaiko savo vertę, nepaisant jo kiekio, todėl tai protinga investicija net pasaulinio finansinio nestabilumo metu. Tai viena geriausių investicijos formų, kur galima investuoti nebijant „pralošti“. Geriausias aukso pirkimo variantas – aukso luitai. Juos lengva sandėliuoti, saugoti, slėpti.

Informacija apie luitus

Dažniausiai pasitaikantis luito svoris – 100 gramų. Tačiau galima įsigyti tiek 1 gramą, tiek 1 kilogramą. Praba –  999.9.

Aukso luitai pasižymi itin dideliu likvidumu, prireikus juos bet kurią akimirką galėsite parduoti beveik visose pasaulio šalyse. Investuojant į auksą santaupos išliks stabilios, jų neįtakos infliacija, o aukso kainai kylant taip pat ir uždirbsite. Mažesnio svorio luiteliai yra ne tik geras taupymo būdas, atsidadant juos kas mėnesį, tačiau ir ideali dovana vestuvių, krikštynų ar bet kokia kita proga, nes šie luiteliai gali būti dviejų tipų:

  • paprasti investiciniai aukso luitai;
  • PAMP bendrovės Lunar tipo kolekciniai luitai, ant kurių itin reprezentatyviai pavaizduotas mėnulio kalendoriaus  simbolis.

Aukso luito kaina

Šiuo metu, 100 gramų aukso luitą galima įsigyti už 5 510,00 Eur. 1 gramas gali kainuoti apie 72-74 Eur. Na, o 1 kilogramas gryno aukso luito Jums atsieitų 52 410 Eur.

Investicijos į auksą Lietuvoje

Auksas yra antra pagal populiarumą po nekilnojamojo turto investicija mūsų šalyje. Investuojantys į tai žiūri kaip į taupymo ir kapitalo išsaugojimo priemonę, tačiau lietuviams vis dar trūksta žinių ir supratimo, kaip tai daryti tinkamai.

Turimą žmogaus kapitalą rekomenduoja išskirstyti dalimis, o ne investuoti visą turtą tik į vieną investicijų kryptį, pavyzdžiui, auksą. Tokiame sudarytame investiciniame portfelyje rekomenduojama, kad investicinis auksas sudarytų nuo 10 % iki 25 % turimo kapitalo.

Pastebima, kad žmonės, kurie renkasi investuoti į auksą, domisi ekonomika, stebi pasaulinius įvykius ir seka tendencijas. Tokie asmenys auksą renkasi kaip vieną likvidžiausių dalykų pasaulyje, kuris yra atsparus pinigų nuvertėjimui – infliacijai. Tad ir finansų ekspertai tvirtina, kad tai viena saugiausių investavimo formų, iš kurių dar kartais galima ir uždirbti.

Kainų rizika

Nors, kaip minėta, tai viena saugiausių investicijų, vis dėlto rizikų visuomet yra. Aukso kaina betarpiškai priklauso nuo pasaulinės aukso biržos kainos, todėl krentant aukso kainai biržoje, mažėja ir turima fizinio aukso vertė.

Tačiau investicijos į auksą yra laikomos ilgalaikėmis investicijomis. Minimalus investavimo terminas yra 7-10 metų. Trumpajame laikotarpyje aukso kaina be abejonės svyruos – tai kils aukštyn, tai leisis žemyn. Visą tai nulems ekonominė situacija ir geopolitiniai pasaulio įvykiai.

Kaip išsirinkti pardavėją?

Investicinio aukso produktus būtina pirkti tik iš patikimų, gerus atsiliepimus turinčių, tauriųjų metalų prekyba ir platinimu užsiimančių įmonių, kurios turi galiojančią licenciją verstis šia veikla. Rinkoje yra daug padirbtų luitų ir monetų, todėl jokiais būdais nepatariama investicinio aukso produktų pirkti iš privačių, nepažįstamų žmonių ar skelbimų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: