Grožis - Laisvalaikis - 2022-01-14

Viskas, ką turime žinoti apie auksinių auskarų priežiūrą?

Aukso juvelyriniai dirbiniai yra vieni didžiausią vertę išlaikančių papuošalų, kurie neretai yra perduodami iš kartos į kartą. Tačiau kaip žinia, aukso dirbiniai gali skirtis savo spalva ir tuo pačiu kaina. Visa tai priklauso nuo metalų, kurie sudaro juvelyrinio dirbinio lydinį. O nuo šio lydinio taip pat priklauso ir gaminio atsparumas įvairiems įbrėžimams bei cheminėms medžiagoms.

Aukso priežiūros skirtumai pagal spalvas

Jeigu manote, kad jūsų turimi auksiniai auskarai yra iš gryno aukso, klystate. Tačiau nereikia išsigąsti – tikrai nenorime pasakyti, kad jus apgavo ar įsigijote nekokybišką gaminį. Tiesiog grynas auksas, kurio praba yra 999, yra labai minkštas ir iš jo pagaminti dirbiniai būtų labai lepūs ir tiesiog negalėtumėte jų nešioti. Priklausomai nuo auskarų spalvos, galite numanyti, kokie metalai sudaro jūsų juvelyrinį dirbinį ir pagal tai įvertinti, kiek jis yra atsparus mechaniniam poveikiui.

Auksiniai auskarai ir kiti juvelyriniai dirbiniai yra gaminami iš tradicinio geltono, itin populiaraus balto, taip pat raudono ar net žalio aukso. Vienas iš patvariausių aukso lydinių yra raudonas arba kitaip dar vadinamas rožinis auksas. Jo lydinį sudaro auksas, sidabras ir varis, o jo ilgaamžiškumas ir atsparumas neprilygsta nei baltam, nei geltonam auksui. Todėl šių dirbinių priežiūra reikalauja mažiausiai pastangų.

Tuo tarpu vienas iš populiariausių lydinių yra geltonas auksas, kurį sudaro auksas, sidabras, varis ir cinkas. Šis pasirinkimas yra ganėtinai patvarus, tačiau gaminiai mažiau atsparūs įbrėžimams, nors jie reikalauja minimalios priežiūros ir įdėjus nedaug pastangų atgauna pradinę išvaizdą.

Iš išvardintų lydinių baltas auksas taip pat patrauklus savo patvarumu ir atsparumu ir gaunamas sumaišius auksą su platina. Atskirais atvejais naudojamas paladis arba aukso, paladžio, cinko, nikelio derinys. Tokiu atveju gaminiai pasižymi kiek mažesne kaina ir, žinoma, reikia tikėtis, mažesniu atsparumu.

Kaip prižiūrėti auksinius auskarus?

Juvelyrinių dirbinių priežiūrai įtaką daro ne tik aukso spalva, bet ir dirbinio dizainas, jame inkrustuoti akmenys. Su brangakmeniais auskarus reikėtų valyti itin atsargiai, didžiausią dėmesį skirti nešvarumų sankaupoms ir užsegimams. Valyti tik švelnia servetėle, šiltu muiluotu vandeniu, pasitelkiant minkštą šepetėlį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: